- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

KRÓLÓWKA. Otwarto i poświęcono nową remizę strażacką ZDJĘCIA

Fot. MUW
- REKLAMA -

Masza św. odprawiona w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Królówce zainaugurowała otwarcie budynku remizy w Królówce. Po nabożeństwie uroczystości odbyły się przed nową siedzibą ochotników.


– Nowa remiza robi wrażenie. Budynek jest doskonale przystosowany do potrzeb strażaków ochotników z Królówki. Jestem pewien, że dzięki niemu OSP będzie działała jeszcze sprawniej. Co prawda do Dnia Strażaka jeszcze kilka dni, ale już teraz chcę Państwu złożyć najlepsze życzenia. Niech św. Florian strzeże – mówi wicewojewoda Ryszard Pagacz.

W uroczystości wzięli udział także sekretarz stanu w ministerstwie edukacji i nauki Włodzimierz Bernacki, posłowie: Urszula Rusecka, Józefa Szczurek-Żelazko, Stanisław Bukowiec i Wiesław Krajewski. Był też Piotr Dziurdzia radny Sejmiku Małopolskiego.

Nie brakło także przedstawicieli samorządu Nowego Wiśnicza z burmistrz Małgorzatą Więckowską.

Modernizacja budynku remizy zakończyła się w ubiegłym roku. Inwestycja kosztowała ok. 600 tys. zł, a poza środkami zewnętrznymi, głównie z Urzędu Małopolskiego, wsparcia udzieliła gmina Nowy Wiśnicz. Do realizacji dołożyli się także sami strażacy, którzy przepracowali wiele godzin.

Zakres wykonanych prac objął m.in.: roboty wykończeniowe pomieszczenia klatki schodowej polegające na jej malowaniu, wyłożeniu stopni i podestów płytami granitowymi, montażu balustrady.

Wykonane prace w znaczący sposób poprawiły estetykę budynku, a przede wszystkim jego funkcjonalność. Remiza to miejsce, które będzie służyć nie tylko strażakom, ale też mieszkańcom.


Założycielem Ochotniczej Straży Pożarnej w Królówce był ksiądz Pawlikowski, przebywający w tej parafii w latach 1896-1903. Od roku 2011 prezesem straży jest druh Jan Wołek, a komendantem druh Grzegorz Cieśla, który objął stanowisko po druhu Kazimierzu Janioł. Obecnie funkcję prezesa pełni druh Jan Wołek, natomiast naczelnikiem jest druh Mariusz Mochel.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Avatar

    Ogniomistrz

    01 maja 2023 godzina 20:40

    Jest nawet strażak Stanisław,, Twitter selfie,,który pożaru nie gasił ale w mundur się przyodział hehe i do fotki się załapał

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra