- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Koronawirus. Powiat bocheński. Sprawdź najnowsze dane!

- REKLAMA -

363 osoby z terenu powiatu bocheńskiego objęte są kwarantanną domową, 57 nadzorem epidemiologicznym. To najnowsze dane podane przez pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bochni. Do tej pory koronawirusa potwierdzono u dwóch osób z powiatu bocheńskiego. Jedna z nich zmarła.

To proboszcz z Drwini. W poniedziałek do Bochni dotarły wyniki badania na obecność koronawirusa u duchownego. Czuł się dobrze, więc służby medyczne zdecydowały się na zastosowanie wobec księdza kwarantanny.

We wtorek rano z duchownym, który przebywał na plebanii, nie mogły się skontaktować pracownice Sanepidu, problem mieli także policjanci z KPP w Bochni, którzy kontrolowali przebieg kwarantanny. Zdecydowano się wejść na plebanię. Ksiądz leżał w łóżku, ale był w bardzo złym stanie. Na miejsce została wezwana karetka pogotowia. Konieczna była reanimacja. Duchownego nie udało się uratować. Zmarł we wtorek po południu.

Na pytanie, dlaczego ksiądz, nie został zatrzymany w szpitalu, tylko zastosowano wobec niego kwarantannę służby prasowe wojewody Tłumaczą, że nie każdy pacjent z koronawirusem trafia do szpitala.

– Jeżeli ktoś czuje się dobrze, to na podstawie wskazań lekarza może pozostać w domu (lekarz ocenia, czy jest potrzeba hospitalizacji). Nie jest to wtedy kwarantanna, a izolacja – zapewniają przedstawiciele wojewody.

Sprawę śmierci proboszcza wyjaśnia bocheńska prokuratura, choć śledczy odstąpili od wykonania sekcji zwłok, wykluczając udział osób trzecich.

Pogrzeb śp. Romana Kopacza proboszcza parafii w Drwini odbędzie się 26 marca 2020 r., o godz. 14.00 w kościele Przemienienia Pańskiego i św. Doroty w Trzcinicy. Z powodu zagrożenia koronawirusem w obrzędzie weźmie udział tylko najbliższa rodzina.

7 komentarzy

7 Comments

 1. czytająca

  25 marca godzina 20:46

  Lekarz ocenia wg bardzo ścisłych wytycznych GIS i MZ. Ministerstwo daje wytyczne, lekarz je tylko stosuje . Przedstawiciele wojewody powinni mieć tego świadomość.

  • Pik

   25 marca godzina 21:51

   Tak wygląda pomoc chorym na covid. Konczcie się w izolacji

 2. Gość

  26 marca godzina 03:32

  To Teraz spróbujcie dowiedzieć się co zrobiło się w Grobli kto złamał kwarantanne

 3. Ernest

  26 marca godzina 10:14

  Najwięcej syfu przywożą osoby z zagranicy!!
  Przez tych pseudo dorobkiewiczów nigdy w PL nie będzie spokoju.
  Siedział jeden z drugim w Anglii przez 5, 10, 15 etc lat i teraz co ucieczka do Polski niech rodacy leczą za darmo!!!
  Wstyd, tchórze!!!

  • Tadeusz

   26 marca godzina 12:20

   Człowieku co Ty piszesz – mściwość i zazdrość Cię zabije a nie koronawirus

 4. Prawda

  26 marca godzina 14:03

  Pogratulować parafianowi który przywiózł wirusa do Polski i w pierwszej kolejności poszedł się do księdza wyspowiadać. Przyjechał bądź przyjechała i zaraża. Dużo jest takich osób.

 5. Edyta

  26 marca godzina 19:59

  To nie czas na przegadywanie się, ani zrzucania winy jeden na drugiego. Po prostu w okresie postu Pan Bóg upomniał się o post. Ludzie zapomnieli o moralności,wstydzie, o szanowaniu blizniego, czystej miłości,i można by tu jeszcze wymieniać i wymieniać.
  Dopóki ludziom się oczy nie otworzą i nie będą się nawracać to nie tylko epidemie, zarazy, ale i gorsze doświadczenia możemy przeżywać.Jednakże Jezus jest miłosierny i czeka i w cale nie chce tego, bo każdego z nas kocha. Ale jakże długo ma czekać? Świat zamienia się w sodome i gomore. Musi nami wstrząsnąć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra