- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Koronawirus. Niedziela w bocheńskich parafiach

Fot. dariusz MIkoś
- REKLAMA -

Zgodnie z dekretem biskupa w nabożeństwach odprawianych w kościołach nie może uczestniczyć więcej niż 50 osób. Zawieszone zostało wspólne celebrowanie nabożeństw: Gorzkie Żale, Droga Krzyżowa, Godzinki, Różaniec, Koronka do Miłosierdzia Bożego. Zobacz, co się dzieje w bocheńskich kościołach?

Parafia św. Mikołaja w Bochni

W Parafii św. Mikołaja dostępne są msze św. on -line  MSZA ŚWIĘTA W BAZYLICE ŚW. MIKOŁAJA

Do odwołania wejście do Bazyliki w niedziele jest możliwe tylko przez zakrystię. W dni powszednie do kościoła można wejść bramą północną (od ul. Bernardyńskiej). Bazylika otwarta jest cały dzień, podobnie jak kaplica Matki Bożej, gdzie od godz. 6.30 do godz. 18.00 trwa adoracja Najświętszego Sakramentu.

Spowiedź św. w Bazylice św. Mikołaja 6.00–12.00 i 15.00–18.30. Przedstawiciele parafii apelują o bezwzględne przestrzeganie limitu ilości osób przebywających w bazylice, zwłaszcza podczas Mszy św. – do 50 wiernych. Pierwszeństwo mają ci, którzy zamówili intencje mszalne.

Parafia św. Pawła Apostoła

W tej parafii także Msza św. dostępna jest on-line

Kościół jest codziennie otwarty dla indywidualnej modlitwy. Ponadto, od poniedziałku będzie codziennie wystawiony Najświętszy Sakrament do prywatnej adoracji – w godzinach od 16.00 do 18.00. W tym czasie będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i będzie rozdzielana kilkakrotnie Komunia święta.

Przedstawiciele parafii informują iż kapłani, dokładają największej dbałości, aby rozdzielać Komunię świętą dokładnie umytymi rękami. Troszczą się też o dezynfekcję klamek w kościele i folii w konfesjonałach.

Parafia św. Jana w Bochni

Msze św. w kościele odprawiane są wg stałych godzin, ale dostępne dla osób, które zamówiły Mszę św. Jednorazowo może w niej uczestniczyć 50 osób. Wszystkie Nabożeństwa Pasyjne są odwołane. Otwarte pozostaje jedynie boczne wejście do kościoła. Kościół parafialny poza Mszą św. pozostaje zamknięty.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra