- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Koronawirus. Dziś pogrzeb ks. Romana Kopacza proboszcza parafii w Drwini

Fot. marcin Porębski
- REKLAMA -

Pogrzeb śp. Romana Kopacza proboszcza parafii w Drwini odbędzie się w czwartek 26 marca 2020 r., o godz. 14.00 w kościele Przemienienia Pańskiego i św. Doroty w Trzcinicy. Z powodu zagrożenia koronawirusem w obrzędzie weźmie udział tylko najbliższa rodzina.

Kapłan zmarł we wtorek. Proboszcz, u którego badanie potwierdziło w poniedziałek obecność koronawirusa, przebywał na kwarantannie domowej na plebanii w Drwini. W poniedziałek czuł się jeszcze dobrze. We wtorek rano pracownicy Sanepidu i policji nie mogli się z nim skontaktować. Po wejściu do mieszkania księdza okazało się, że jego stan się bardzo pogorszył. Na miejsce została wezwana karetka pogotowia. Konieczna była reanimacja. Mimo wysiłku ratowników księdza nie udało się uratować. Zmarł we wtorek po południu.

Ks. Roman Kopacz urodził się 27 lutego 1961 roku w Jaśle. Egzamin dojrzałości złożył w 1980 roku w Liceum Ogólnokształcącym w Bieczu. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno – teologicznych, otrzymał święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza w dniu 25 maja 1986 roku, w Tarnowie.

Jako wikariusz pracował w następujących parafiach: Gręboszów (od 26 czerwca 1986 roku), Bobowa (od 23 sierpnia 1989 roku) i Szczepanowice (od 1 września 2006). Od 1991 roku do 1999 roku pracował jako misjonarz na Ukrainie.  

W dniu 2 października 2000 roku został mianowany proboszczem parafii pod wezwaniem Niepokalanego Serca NMP w Przybysławicach. Z dniem 1 lipca 2007 roku otrzymał nominację na urząd proboszcza parafii pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski w Drwini. Ponadto sprawował obowiązki notariusza dekanatu Uście Solne i dekanalnego duszpasterza małżeństw i rodzin w tymże dekanacie.

W dowód wyróżnienia za gorliwie pełnioną posługę kapłańską otrzymał w 1997 roku diecezjalne odznaczenie Expositorium  Canonicale.

Z odejściem proboszcza z Drwini nie mogą pogodzić się parafianie. Wspominają go jako dobrego człowieka i świetnego kapłana.

2 komentarze

2 Comments

  1. AGA

    26 marca 2020 godzina 09:17

    WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ MU DAC PANIE A SWIATLOSC WIEKUISTA NIECHAJ MU SWIECI NIE PYTAM PANIE DLACZEGO GO ZABRALES LECZ DZIEKUJE ZATO ZE NAM GO DALES

  2. My

    28 marca 2020 godzina 16:12

    Kwaranntana dla gospos i organistow jeszcze jak co to zagrażają

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra