- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Koncert pod lipą w Bieńkowicach ZDJĘCIA, WIDEO

Fot. Paweł Klasa
- REKLAMA -

W cieniu 380-letniej lipy w Bieńkowicach w poniedziałkowe popołudnie odbył się koncert patriotyczny. Organizatorami tego wyjątkowego wydarzenia byli Małgorzata i Sławomir Potrzebscy właściciele tamtejszego dworku. Koncert był dedykowany Tadeuszowi Jasińskiemu, bohaterowi dywizjonu 300, odznaczonemu krzyżem Virtitti Militari.

W spotkaniu wzięli udział synowie Tadeusza: Mikael Jasiński z żoną Sue i córką Natashą oraz Nigel z żoną Siri. Wśród gości nie brakło przedstawicieli Urzędu Wojewódzkiego z wicewojewodą Ryszardem Pagaczem, Urzędu Marszałkowskiego z marszałek Martą Malec-Lech i radnym Piotrem Dziurdzią, a także powiatu bocheńskiego ze starostą Adamem Kortą, byli radni z Drwini, duchowni, wojskowi oraz mieszkańcy Bieńkowic.

W koncercie wzięła udział Orkiestra Dęta z Uścia Solnego, która obchodziła ostatnio 95-lecie istnienia, zespół Forteca oraz Ilona Krzywicka znakomita śpiewaczka operowa. Pięknie zaprezentowały się także dzieci z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Bieńkowicach, które, pod okiem Sylwii Garus zaprezentowały stylizowany krakowiakiem układ taneczny. Na scenie wystąpiły też: Weronika Nowak i Laura Rakoczy, Katarzyna i Aleksandra Talaga oraz Anna Nowak, która wygłosiła napisany specjalnie na tę okazję wiersz.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra