- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Kolacja na Biało! Już dziś zarezerwuj bilet na ten wyjątkowy wieczór ZDJĘCIA

Fot. Stowarzyszenie vesna
- REKLAMA -

To będzie wyjątkowe wydarzenie w niezwykle urokliwym miejscu, jakim jest Kraina Vesny. Na sobotni wieczór 13 sierpnia w Gnojniku zaplanowano Kolację na Biało. To drugie tego typu spotkanie, którego pomysłodawczynią i organizatorką jest Bożena Malaga-Wrona.

W Krainie Vesny w Gnojniku, w osadzie turystycznej budowanej przez przedsiębiorstwo społeczne Vesna trwają intensywne przygotowania do drugiej edycji Kolacji na Biało. Pierwsza odbyła się we wrześniu 2021 roku  w Pałacu Goetza i zgromadziła 100 osób elegancko i z ekstrawagancją ubranych na biało.

W tym roku kolacja odbędzie się 13 sierpnia od godz. 18 w Krainie Vesny  w zielonej przestrzeni parku i ogrodów, gdzie są znakomite warunki do organizacji wydarzeń z zadaszonymi altanami i podłogą.

Podczas wydarzenia zagra i zaśpiewa Piotr Kita finalista muzycznych show: „Must be the music”  i „Droga do gwiazd”. Gwiazdą wieczoru będzie Jacek Wójcicki.

– W organizację wydarzenia włączają się Krakowska Jaskinia Solna, której właścicielka Agnieszka Urban przygotuje niezwykłą kąpiel w dźwiękach. Będzie także wiele niespodzianek – zapewnia Bożena Malaga-Wrona.

Koszt udziału to połowę ceny ubiegłorocznej. Uczestnicy płacą wyłącznie za catering z obsługą kelnerską. Wpłaty na konto 20 1050 1445 1000 0097 5851 7263 Taste Chef, 150 zł/osoba z dopiskiem „Kolacja Na Biało” .

Na pomysł Kolacji na Biało wpadł w 1988 roku  Francuz  François Pasquier. Chciał zaprosić na kolację wszystkich swoich przyjaciół, ale jego ogród był za mały. Pomyślał o organizowaniu takich spotkań na placach lub w innych prestiżowych miejscach Paryża. Inspiracją do przebrania ich uczestników na biało była starsza para w Lasku Bulońskim, którą Pasquier zobaczył któregoś dnia, kiedy ubrani na biało, spożywali posiłek przy białym stoliku nakrytym białym obrusem, siedząc na białych krzesłach.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Avatar

    stefan

    25 lipca 2022 godzina 17:23

    to mnie sie nawet podoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra