- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Józefa Szczurek-Żelazko: Program Platformy to ograniczanie wolności człowieka i możliwości pracy! ZDJĘCIA, WIDEO

Fot. małgorzata Więcek-cebula
- REKLAMA -

Do założeń raportu C40 Cities, do której należy także Warszawa odniosła się podczas konferencji prasowej zorganizowanej dziś rano na Rynku w Brzesku poseł Józefa Szczurek-Żelazko. – Założenia, które proponuje Platforma Obywatelska i Rafał Trzaskowski są absolutnie nie do przyjęcia podkreślała poseł Józefa Szczurek-Żelazko.

– PO wspólnie z lewicowymi organizacjami próbuje wpływać na to jak ma wyglądać nasza codzienność, tradycja, czy prawo do dokonywania wyboru w sprawach życiowych: co jeść, jak się ubierać, czy i jak podróżować. Pod przykryciem walki o ochronę klimatu próbuje się wprowadzać liczne ograniczenia, limity, które stopniowo będą zmieniały się obowiązki i twarde prawo – mówiła poseł.

Według Józefy Szczurek-Żelazko wprowadzane ograniczenia będą miały gigantyczne skutki społeczno-gospodarcze: upadek rolnictwa, likwidacja przetwórstwa, bankructwa firm odzieżowych, czy wykluczenie komunikacyjne obywateli.

– Prawo i Sprawiedliwość nigdy nie zgodzi się na tę szaleńczą rewolucję zakrawającą na inżynierię społeczną! – zapewniała poseł.

C40 zostało powołane w 2005 roku przez burmistrzów 18 największych miast – w tym Warszawy. Powstało by przeciwdziałać kryzysowi klimatycznemu. Raport C40 prezentuje działania, które mają pomóc w ograniczeniu globalnego wzrostu średniej temperatury o 1,5 stopnia. Te działania to ograniczenie wykorzystania dóbr konsumpcyjnych.

5 komentarzy

5 Comments

 1. Avatar

  pis-po-jedno-zło

  03 marca 2023 godzina 14:22

  Nikt tak wiele nie obieca, jak polityk przed wyborami. Wybory się zbliżają, więc wyłażą z tymi swoimi strachami i obietnicami. Starszą obiecują to metoda polityków. Gdyby wybory mogły coś zmienić, już dawno zostałyby zakazane przez władzę.

 2. Avatar

  gość

  03 marca 2023 godzina 14:33

  Nie jestem zwolennikiem PO ale kłamie jak z nut, brawooooooooo.

 3. Avatar

  Anonymous

  03 marca 2023 godzina 19:29

  Pani Poseł, czy PiS ma pomysł jak ograniczyć globalny wzrost temperatury?

  Raczej nie ma, a dlaczego nie? Bo gdy nasze dzieci i wnuki bedą z tego powodu cierpieć, was dawno już na tym świecie nie będzie. Po was choćby potop…

 4. Avatar

  Z brzeska

  04 marca 2023 godzina 08:47

  Wybieraliśmy panią poseł aby polepszyło się w służbie zdrowia. Nie polepszyło się już nie będę mówić o kolejkach o terminach . Nic nie robicie w tym temacie. O nie dajcie karetki, podjeżdżają potem pod sor i tam czekamy już 5 godzin.czas zająć się tym co się obiecywało wyborcom

 5. Avatar

  Qba

  06 marca 2023 godzina 07:43

  no tak konkurencja wg tej Pani to ograniczanie możliwości, wg Was to z kolei poniżanie i zmuszanie do emigracji: „Niech JADĄ” wykrzyczane do lekarzy. „nam się należy” o premiach dla swoich, gest „środkowego palca” dla opiekunów niepełnosprawnych, ustawy znoszące odpowiedzialność za wątpliwe decyzje rządzących na wszystkich szczeblach za czas pandemii. Gigantyczne podwyżki dla wszystkich posłów, ministrów, burmistrzów, prezydentów i wójtów. Miliardy z funduszy na wątpliwe dotacje do wozów strażackich, willi, firm (choćby ostatnie NCBR), „widzieli co brali” o nauczycielach i ich pensjach, „dające w szyje” kobiety i pozostałych tekstach o gorszym sorcie, chamskiej hołocie, ludziach specjalnej troski czy kanaliach. Na koniec można posumować tekstem prezesa: „Tak naprawdę nie ma na świecie ludzi, dużo mądrzejszych niż ja” – może to powinno być na Waszych plakatach wyborczych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra