- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Józef Gawron Wicemarszałek Małopolski: „To połączenie do Brzeska okazało się strzałem w dziesiątkę” [ZDJĘCIA,WIDEO]

- REKLAMA -

Z Wietrzychowic (powiat tarnowski) poprzez Borzęcin i Szczurową do Brzeska bladym świtem przyjechał dziś Józef Gawron. Wicemarszałek Województwa Małopolskiego sprawdzał, jak kursuje nowa linia dowozowa uruchomiona w ramach Kolei Małopolskich. Towarzyszył mu Tomasz Banek wójt Wietrzychowic oraz Krzysztof Przepiórka, radny Powiatu Brzeskiego.

To nowe połączenie okazało się strzałem w dziesiątkę – mówi wicemarszałek Józef Gawron – Podróżowałem linią A5 z Wietrzychowic, poprzez Borzęcin i Szczurową do Brzeska, razem z pasażerami, którzy tutaj przesiadają się na pociąg do Krakowa, czy Tarnowa. Jest to możliwe bowiem Małopolskie Linie Dowozowe są skonfigurowane z liniami Kolei Małopolskich, jako węzłami przesiadkowymi.

W roku ubiegłym linia dowozowa A5 kursowała tylko ze Szczurowej, na wniosek mieszkańców zdecydowano się ją wydłużyć do Wietrzychowic. Warto dodać, że w ubiegłym roku w całej Małopolsce funkcjonowało 39 linii dowozowych, w tym roku będzie ich 50. Część z nich, jak ta z Wietrzychowic, już została uruchomiona, pozostałe będą kursowały niebawem.

-Tak będzie choćby z linią która będzie kursować z Iwkowej przez Rajbrot i Lipnicę – dodaje wicemarszałek.

Józef Gawron podkreśla, że pasażerowie, z którymi dziś podróżował, zwracali uwagę na ekonomiczną wartość połączeń Małopolskich Linii Dowozowych. W przypadku codziennych dojazdów do pracy to spora oszczędność. Nie bez znaczenia jest również odciążenie dróg z samochodów i likwidowanie białych plam komunikacyjnych.

-To nowe połączenie mocno uzbraja komunikacyjnie gminę Borzęcin, jest też dobrym połączeniem pomiędzy gminą Szczurowa i Borzęcinem, czego do tej pory nie było. Teraz młodzież z Borzęcina może dojeżdżać do szkoły branżowej w Szczurowej, wcześniej to było utrudnione – mówi Krzysztof Przepiórka radny powiatu brzeskiego, który wnioskował do Zarządu Małopolski w sprawie nowej linii.

Tomasz Banek, wójt Wietrzychowic zapewnia, że nie bez znaczenia jest też komfort jazdy.

-To autobusy na miarę XXI wieku, bardzo wygodne, odpowiednio przygotowane dla ludzi młodych, ale także seniorów – podkreśla samorządowiec.

6 komentarzy

6 Comments

 1. Avatar

  Grzegorz

  15 stycznia 2024 godzina 16:26

  Fajnie że jeżdżą ale przeważnie puste więc nie wiem jak się to ma do tego artykułu. Może niedługo nas zmusza do jazdy busami.

  • Avatar

   GG

   15 stycznia 2024 godzina 16:45

   Jeżdżę busami kolei małopolskich, jest super a to że na razie jest mało pasażerów to wina słabej reklamy

 2. Avatar

  GG

  15 stycznia 2024 godzina 16:43

  Jeżdżę busami kolei małopolskich, jest super a to że na razie jest mało pasażerów to wina słabej reklamy

 3. Avatar

  PKS.

  15 stycznia 2024 godzina 20:26

  Oooo…rany coś takiego , mało tych zdjęć, czym Wy się chwalicie?!.

 4. Avatar

  Oburzony

  16 stycznia 2024 godzina 06:38

  Linia z iwkowej przez Lipnice, chronow, kobyle i do Bochni to całkowita porażka. To ogromne kółko. Żaden młody z tego nie skorzystać chyba że by już musiał. Lubią jeździ pusta.

 5. Avatar

  wojtala 74

  16 stycznia 2024 godzina 09:30

  Chce dojechacz Wisnicza Starego do Brzeznicy,,,ze wzgledu na dziury jest to nie mozliwe,zapraszam Pana Marszalka na przejazd,,,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra