- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

🔴 Jedna osoba nie żyje, czternaście jest rannych. Tragiczny wypadek na drodze z Trzciany do Ujazdu ZDJĘCIA

- REKLAMA -

Dziś około godziny 8.15 w Ujeździe na drodze w kierunku Trzciany doszło do zderzenia fiata ducato kierowanego przez 65-latka z ciągnikiem rolniczym, który prowadził 30-letni mężczyzna. W wyniku zdarzenia na miejscu zginęła kobieta, czternaście osób zostało rannych.

Busem podróżowało 15 osób. To podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Rdzawie. Poszkodowani w wypadku to osoby starsze i niepełnosprawne z tej placówki a także kierowca i opiekunka.

Kierowcy ciągnika nic się nie stało.

– Obecnie na miejscu wypadku pracują strażacy, policjanci i ratownicy. Jest także prokurator. Czternaście osób jest rannych, pięć trafiło już do szpitala, pozostałym udzielana jest pomoc. W Ujeździe wylądowały także są dwa śmigłowce LPR – mówi w rozmowie z portalem Bochniazbliska.pl bryg. mgr inż. Paweł Matyasik z KP PSP w Bochni.

Do tego tragicznego zdarzenia doszło na drodze powiatowej nr 2077 w Ujeździe, gm. Trzciana.

– Według wstępnych ustaleń do zderzenia busa i ciągnika doszło na łuku drogi. Po zderzeniu bus wypadł z drogi zatrzymując się w rowie – mówi w rozmowie z portalem Bochniazbliska.pl st. sierż. Daniel Bułatowicz. 

Materiał jest aktualizowany

11.10 – Ostateczny bilans wypadku: 15 osób poszkodowanych, w tym jedna ofiara śmiertelna. W akcji uczestniczyło 12 zastępów z KP PSP oraz OSP. W sumie 40 ratowników.

11.00 – Policja kieruje kierowców na objazdy. Wszystko wskazuje na to, że droga będzie zablokowana jeszcze co najmniej przez dwie godziny.

10.50 – Trwa konferencja prasowa

KLIKNIJ I ZOBACZ WIDEO Z KONFERENCJI PRASOWEJ

10.40 – na miejscu zaplanowano konferencję prasową, podczas której służby poinformują o wstępnych przyczynach tego tragicznego zdarzenia.

10.10 – na miejscu wypadku jest starosta Adam Korta i wicewojewoda Ryszard Pagacz, wójt Trzciany Cezary Stawarz oraz mł bryg. Robert Cieśla komendant KP PSP w Bochni.

10.05 – Jedna osoba trafiła do szpitala w Krakowie. Ostatnich rannych wymagających hospitalizacji z miejsca zdarzenia zabierają karetki albo helikopter.

10.00 – Do bocheńskiego szpitala trafiła kobieta poszkodowana w wypadku. – Jest przytomna, ma jednak poważne obrażenia głowy. Czterech kolejnych uczestników wypadku, w stanie lżejszym jest w drodze do naszego szpitala – mówi w rozmowie z portalem Bochniaz bliska.pl Jarosław Kycia, dyrektor szpitala w Bochni.

9.30 – droga jest całkowicie zablokowana. I taki stan rzeczy potrwa jeszcze trochę, policjanci przygotowują objazdy.

8 komentarzy

8 Comments

 1. Prywatny Przecinacz Wstęg

  19 października 2021 godzina 12:47

  Czy te urzędnicze mendy ze wszystkiego muszą robić kampanię wyborczą?

 2. Aasss

  19 października 2021 godzina 13:56

  No to sobie fajna imprezkę tam zorganizowali. Wstyd!!

 3. Gość

  19 października 2021 godzina 17:16

  Wszyscy uczestnicy konferencji oczywiście brali czynny udział w działaniach, wstyd najlepsza promocja na cudzych plecach

  • Dan

   19 października 2021 godzina 19:50

   Hieny cmentarne

 4. STOP

  19 października 2021 godzina 20:25

  A jakby żaden się nie pojawił to znowu byście ujadali, że znieczulica i że władzy nic nie obchodzi. Szkoda, że nawet przy takiej okazji wylewacie jad.

  • MD

   19 października 2021 godzina 22:04

   Chociaż jeden rozsądny głos.

 5. Dominik

  20 października 2021 godzina 20:26

  Prawda jak zawsze…. po środku.

 6. Admin

  20 października 2021 godzina 22:17

  A powinni skontrolować stan techniczny wszystkich maszyn temu właścicielowi tego ciągnika tak pobłaża się bhp w miejscu pracy wyrazy współczucia dla rodziny zmarłej pani w wypadku straszna tragedia na tym odcinku drogi już nie raz były wypadki a zarząd drug nic nie robi sobie z tego moze teraz wezmą się do roboty po tej tragedii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra