PRZEPROSINY:
Jan Truś przeprasza Marka Bzdeka za to, że w dniu 15 marca 2024 r. podczas konferencji prasowej przekazał nieprawdziwe informacje, co do kwoty wydatkowanej z budżetu Gminy Bochnia na wynagrodzenia wójta, zastępcy, skarbnika i sekretarza Gminy Bochnia, zarzucając przy tym Wójtowi Gminy Bochnia Markowi Bzdekowi rozrzutność, podczas gdy przekazane podczas konferencji dane dotyczące zarobków w/w osób obejmowały również wynagrodzenia współmałżonków zastępcy wójta oraz skarbnika, niezatrudnionych w Gminie Bochnia, czym wprowadził wyborców w błąd oraz naruszył dobra osobiste Wójta Gminy Bochnia Marka Bzdeka.

- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Iwkowa. Małopolski sezon turystyczny otwarty DUŻO ZDJĘĆ

fot. UMWM
- REKLAMA -

W Iwkowej słynącej z suszonych śliwek i zabytkowego, XVI-wiecznego kościoła, leżącego na Szlaku Architektury Drewnianej w środę, 1 maja zainaugurowano Letni Sezon Turystyczny w Małopolsce 2019. W oficjalnym rozpoczęciu sezonu, które odbyło się na szczycie Szpilówki, wzięli udział m.in.: Marta Malec-Lech i Anna Pieczarka z zarządu województwa, wiceminister Patryk Jaki, a także radny województwa Stanisław Bukowiec oraz Grzegorz Biedroń, radny i zarazem prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej. Nie brakło też samorządowców z gminy Iwkowa i powiatu brzeskiego.

Na szczyt Szpilówki (516 m n.p.m.), gdzie oficjalnie zainaugurowano letni sezon turystyczny, mieszkańcy i przyjezdni dotarli pieszo lub rowerami. Frekwencja była imponująca. Piękne widoki, dobra pogoda i pamiątkowy upominek wynagrodziły trud wejścia na szczyt. Na miejscu uczestnicy mogli zwiedzić nową, 34-metrową wieżę widokową na Szpilówce.

Iwokowa to idealne miejsce do rozpoczęcia majówki, a tym samym do inauguracji letniego sezonu turystycznego w Małopolsce. Malownicze widoki oraz atrakcje, które zostały przygotowane przez organizatorów sprawiają, że nikt z przybyłych nie będzie się tu nudził – mówiła Marta Malec-Lech z zarządu województwa.

W samej Iwkowej zainteresowani mogli obejrzeć drewniany XVI-wieczny kościół pw. Nawiedzenia NMP. Każdy z przybyłych podziwiał wprawiające w zachwyt wnętrze 500-letniej świątyni. Dzięki pracom konserwatorskim, polichromia w prezbiterium z 1629 roku stała się jasna i czytelna, a XVII-wieczne ołtarze odzyskały dawną świetność.

Pogórze Wiśnickie, to jedno z najbardziej urokliwych miejsc w całej Małopolsce. O każdej porze roku warto tu zawędrować z przyjaciółmi czy rodziną w poszukiwaniu regionalnych tradycji oraz urzekających widoków. Małopolska jest najpiękniejsza, zachęcam wszystkich do jej zwiedzania – dodaje Anna Pieczarka z zarządu województwa.

Tego dnia, dodatkową atrakcją były występy lokalnych grup artystycznych: Zespołów Pieśni i Tańca „Mali Iwkowianie” i „Iwkowianie”, kabaretu Kałasznikof oraz zespołu Góralsi, wykonującego (oprócz muzyki folkowej) odpowiednio zaaranżowane covery popularnych utworów.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra