Wydarzenia

Gry planszowe, które zainteresują całą rodzinę: ranking hitów na 2023 rok

Relaks po powrocie ze szkoły, leniwa niedziela, piknik w parku lub na plaży… Dobra planszówka to niezawodny sposób na ciekawe spędzenie czasu z bliskimi! Poznaj najlepsze gry planszowe dla całej rodziny, które zapewnią Wam mnóstwo dobrej zabawy bez względu na okazję.

Najlepsze gry planszowe dla całej rodziny – ranking

Detektyw Lupka

Kto z nas nie marzył kiedyś o karierze prywatnego detektywa i rozwiązywaniu ekscytujących zagadek zaginionych skarbów? Jeśli i Wy zaliczacie się do tego grona, mamy dobrą wiadomość – w świecie planszówek wszystko jest możliwe! Uczestnicy gry pomagają Detektywowi Lupce w rozbiciu wielkiej afery przemytniczej: każdy z nich musi wybrać z wypełnionego towarem magazynu potrzebne mu kosztowności, usiłując jednocześnie przeszkodzić w tym samym celu pozostałym graczom.

Memory

Liczne warianty Memory różnią się między sobą pod względem tematyki – ilustracje na kartach mogą przedstawiać zwierzęta, postacie z bajek, ciekawe miejsca i wiele innych obiektów – liczby kart czy wersji językowych, zawsze jednak opierają się na tej samej mechanice. Uczestnicy odkrywają kolejno karty ułożone rysunkiem do dołu, zapamiętują ich treść i starają się wybrać spośród nich jak najwięcej par. Wyzwania dla umysłu i towarzyszący rywalizacji dreszczyk emocji sprawiają równie dużą frajdę młodym i starszym graczom.

Statki

W statki graliśmy z dziadkami, rodzicami, a dziś sami możemy stanąć w szranki z naszymi latoroślami – i wciąż bawić się przednio, bo ponadczasowy scenariusz gry nigdy nie traci na atrakcyjności. Jej zasady nie sprawiają problemu nawet kilkulatkom, a jednocześnie otwierają przed graczami szerokie możliwości taktyczne i zapewniają żywe emocje podczas każdej rozgrywki.

Uczmy się: emocje

Pięknie zilustrowana układanka z elementami grywalizacji pokazuje dzieciom, jak rozpoznawać emocje i rozmawiać o nich z bliskimi osobami. Sytuacje zaprezentowane na obrazkach są dobrym punktem wyjścia do rozmowy o emocjach we własnej rodzinie, grupie koleżeńskiej, a także do pracy nad nimi w codziennym życiu. Wspólna zabawa pozwala nie tylko na miłe spędzenie czasu, ale i wzmocnienie rodzinnych więzi. 

Labirynth

W obecnym roku kultowa gra planszowa obchodzi 35. urodziny, a jej najnowsza odsłona zapewnia jeszcze więcej wrażeń. Po wyłożeniu karty z labiryntem gracze gnają przed siebie po krętych, zawiłych korytarzach. Przesuwając karty ze ścieżkami szukamy drogi do upragnionego skarbu. Każdy ruch przeciwnika może zupełnie zmienić układ tunelu! Ile skrzyń ze skarbami można zdobyć? Kto jako pierwszy obwieści ich prawidłową ilość? Przekonajcie się sami! Wszystkie gry znajdziecie na: https://tantis.pl/planszowe-c1263

Góra