- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

GMINA DRWINIA. Zamontowano ok. 270 nowych lamp. Jest jaśniej i bezpieczniej

- REKLAMA -

Zakończył się montaż nowych lamp przy drogach w gminie Drwinia. Postawiono je w miejscach, które wskazali sołtysi poszczególnych sołectw. Teraz będzie jaśniej, a co za tym idzie także bezpieczniej.

To już finał prac związanych z budową i modernizacją oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Drwinia. W 2023 roku rozbudowano sieć o prawie 220 nowoczesnych lamp LED. Pozostałą część lamp – około 50 punktów – zamontowano w styczniu i lutym tego roku.

Zakres robót budowlanych obejmował budowę nowych opraw oświetlenia ulicznego a także montaż wysięgników zapewniających optymalne doświetlenie drogi. W ramach inwestycji lampy zostały podłączone do napowietrznych linii kablowych (przewody izolowane) na istniejących lub projektowanych słupach energetycznych.  

Inwestycja była realizowana w ramach zadania „Poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego na terenie Gminy Drwini”. Na jego realizację samorząd pozyskał fundusze z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych   Wartość zadania to prawie 1,5 mln złotych, w tym dotacja w wysokości około 60 proc.

2 komentarze

2 Comments

 1. Avatar

  Anonim

  16 lutego 2024 godzina 01:20

  Ciekawe dlaczego nie wzięto pod uwagę wniosków o doświetlenie tylko 1-na lampą drogi wytyczonej z dzialki

 2. Avatar

  Anonim2

  16 lutego 2024 godzina 09:25

  Bo może to jest droga prywatna za której stan jak i oświetlenie odpowiada właściciel…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra