Wydarzenia

Gm. Brzesko. O zgrozo! Tak wygląda las w Jadownikach ZDJĘCIA

Stare opony samochodowe, worki pełne śmieci czy porzucony sprzęt AGD. Tak wygląda las w Jadownikach. Zdjęcia, które publikujemy, otrzymaliśmy na skrzynkę e-mailową od jednego z naszych Czytelników. Przy okazji zapytaliśmy samorządowców z Brzeska, w jaki sposób walczą z dzikimi wysypiskami?

Stanisław Sułek, sekretarz UM w Brzesku przekonuje, że pracownicy Urzędu Miejskiego systematyczne  sprawdzają zielone tereny i po zlokalizowaniu dzikiego wysypiska ustalają właściciela gruntu, na którym się ono znajduje.

– W przypadku gdy właścicielem jest Gmina, zlecamy uporządkowanie terenu firmie, z którą mamy spisaną stosowną umowę. W innym przypadku wzywamy właściciela gruntu do uporządkowania terenu. Dzikie wysypiska inwentaryzujemy także na podstawie zgłoszeń mieszkańców, sołtysów lub przewodniczących zarządów osiedli – zapewnia sekretarz.

Przedstawiciel UM w Brzesku zapewnia, że samorząd bierze udział i wspiera radnych, sołtysów i przewodniczących zarządów osiedli w organizowanych akcjach sprzątania świata i porządkowania terenu gminy.


W zakresie dzikich wysypisk gmina współpracuje też z policją, a także na własną rękę sprawdza dzikie wysypiska, aby ustalić, do kogo mogą należeć podrzucone śmieci.

– Dzięki takim działaniom udaje nam się ustalić przez kogo odpady zostały podrzucone. Osoby winne wykroczenia same porządkują teren lub sprawy kierujemy na policję – dodaje Stanisław Sułek.

W 2016 na terenie gminy zebrano z dzikich wysypisk 7,82 ton śmieci, w roku 2017 -15,69 ton, w roku ubiegłym było to już 31,40 ton porzuconych śmieci.

6 komentarzy

6 Comments

 1. wacek

  11 kwietnia godzina 11:18

  Jak mozna byc takim glupim skurwysynem !!!

 2. Qwerty

  11 kwietnia godzina 11:46

  W Bochni podobnie wygląda Krzeczków..

 3. Anonim

  11 kwietnia godzina 13:33

  Nie rozumiem po co to robić skoro każdy z nas może legalnie dać śmieci do kosza lub do śmieci segregowanych bez wynoszenia do lasu na łąkę itp

 4. Rysiek

  11 kwietnia godzina 14:27

  Przyjedzcie na Bucze to zobaczycie jak drogi wyglądają te boczne to dopiero zgroza ! Tak o nas dba burmistrz !

 5. M

  11 kwietnia godzina 17:26

  W Mokrzyskach droga prowadząca do toru crossowego wygląda podobnie. Wyrzucane są śmieci,odpady budowlane, a nawet jacyś złomiarze zostawiają regularnie wnętrza lodówek….

 6. Mig16

  11 kwietnia godzina 17:31

  Założyć kamery i trzepać mandaty ile się da

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra