Wydarzenia

Duży odzew na apel dyrekcji szpitala. Pokazali, że mają dobre serce!

Brzeski szpital wzbogaci się o nowy respirator. Fundusze na jego zakup przekazał placówce Zygmunt Popiela właściciel jednej z firm spod Brzeska. Jest to odpowiedź na prośbę dyrekcji lecznicy, która poprosiła o wsparcie. Na apel odpowiedziało także wiele innych firm, którym los szpitala nie jest obojętny.

Pod koniec ubiegłego tygodnia na stronie internetowej brzeskiej placówki ukazał się apel dyrekcji brzeskiego ZOZ.

– W obecnej sytuacji epidemicznej apelujemy do osób, firm oraz instytucji o pomoc finansową i rzeczową. To, co w normalnych warunkach jest zapasem na wiele dni czy tygodni, obecnie w każdym momencie może okazać się niewystarczające -podkreślał dyrektor SP ZOZ w Brzesku, nawiązując do walki z koronawirusem.

Na odzew nie trzeba było długo czekać. Do szpitala zaczęły spływać fundusze. Oprócz 100 tys. zł przekazanych na zakup respiratora (urządzenie już jest zamówione) wsparcie przekazały też inne firmy. 10 tys zł. szpitalowi ofiarował skleptechniczny.pl z ulicy Głowackiego w Brzesku.

– Cieszymy się, że możemy w ten sposób pomóc lokalnej społeczności – podkreśla Wojciech Wiecha z firmy skleptechniczny.pl

Jest jeszcze mnóstwo innych datków. Przez cały czas do szpitala trafiają także środki dezynfekujące, maseczki, środki czystości. Lista ofiarodawców jest bardzo długa, po zakończeniu akcji zostanie opublikowana na stronie internetowej szpitala.

Pięknie rozwija się także brzeska akcja szycia maseczek dla szpitala ZOBACZ, a także zbiórka uruchomiona przez Strażaków z Poręby Spytkowskiej ZOBACZ Na koncie tej akcji jest już ponad 8 tys. zł.

Wpłaty finansowe na rzecz szpitala można dokonywać nadal na numer konta:

SP ZOZ w Brzesku:
BOŚ SA o/Tarnów
08 1540 1203 2053 4286 3676 0001

lub

Stowarzyszenia Rozwoju Chirurgii w Brzesku
Konto: PKO BP Oddział w Brzesku:
33 1020 4984 0000 4502 0027 7608

podając w tytule przelewu: „DAROWIZNA COVID-19”.

W przypadku przekazywania darowizny rzeczowej przy przyjęciu będzie sporządzony protokół przekazania. Szczegółowe informacje można uzyskać w sekretariacie dyrektora SP ZOZ w Brzesku – tel. 14 66 21 425 lub e-mailowo: szpital@spzoz-brzesko.pl

2 komentarze

2 Comments

  1. pacjent

    26 marca godzina 17:46

    Szpital w Brzesku i Tarnowie im Szczeklika to najlepsze szpitale w Małopolsce z swietną kadrą specjalistów .

  2. ola

    26 marca godzina 17:50

    Warto wspierać Szpital w Brzesku ,świetny zespól lekarski ,pielęgniarki ,ratownicy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra