- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wybory parlamentarne 2019

Debata wyborcza. Radosław Macoń bez ogródek o swoich poglądach

- REKLAMA -

Pięciu kandydatów obiegających się o mandat poselski w naszym okręgu wzięło udział w debacie wyborczej zorganizowanej przez Radio Kraków i Telewizję Kraków. Poprowadzili ją dziennikarze: Agnieszka Wrońska i Paweł Sroka.

W debacie wzięli udział:

 • Stanisław Sorys – kandydat KW Polskie Stronnictwo Ludowe,
 • Józefa Szczurek-Żelazko – kandydatka KW Prawo i Sprawiedliwość,
 • Jacek Jabłoński – kandydat KW Sojusz Lewicy Demokratycznej,
 • Radosław Macoń – kandydat KW Konfederacja Wolność i Niepodległość,
 • Urszula Augustyn – kandydatka KKW Koalicja Obywatelska Platforma .NiPL Zieloni.

Spotkanie było podzielone na sześć rund. Na początek kandydaci odpowiadali na pytania mieszkańców regionu tarnowskiego, dwie rundy były to pytania dziennikarzy, w dwóch kandydaci zadawali sobie nawzajem pytania, na koniec każdy z nich miał czas na krótkie podsumowanie.

Najwięcej emocji, jak się można było spodziewać wywołały rundy w których kandydaci odpytywali się wzajemnie. Zdecydowanie najwięcej kontrowersji wywołały wypowiedzi Radosława Maconia, kandydata Konfederacji, pochodzącego z Bochni.

Radosław Macoń pytał Stanisława Sorysa o sojusz z Pawłem Kukizem

-Kukiz najpierw nazwał PSL zorganizowaną grupą przestępczą, a później do niej przystąpił. Mam takie pytanie: Czy tak po ludzku nie jest panu wstyd?

Później na pytanie od Jacka Jabłońskiego czy ma program, by wśród młodych ludzi promować zasady tolerancji mieszkaniec Bochni odpowiedział:

-Konfederacja, jak pan wie, jest za wolnością człowieka. I my wcale nikogo nie zmuszamy do różnych czynności, nie mówimy nikomu, wręcz nawet kochamy homosiów, naprawdę! Oczywiście – przekonywał.

Na uwagi prowadzących i pozostałych kandydatów, że wypowiada się w obraźliwy odparł:

„Homoś” to jest bardzo pieszczotliwe. U nas w konfederacji te sprawy, LGBT, które wy promujecie obnosicie się z tym na ulicach, dla nas to są sprawy, które należy załatwiać w domu.

Najmocniej było jednak na końcu, gdy kandydaci mieli czas na podsumowanie.

-Ja nie będę państwu mówił na kogo macie głosować. Ja powiem państwu, na kogo nie powinniście głosować – nie powinniście głosować na tę „bandę czworga”, oni już wszyscy rządzili. Dlatego nie głosujcie na PiS – bo podniesie wam podatki i zapłaci roszczenia żydowskie. Nie głosujcie na Platformę Obywatelską, bo państwo nie może istnieć tylko teoretycznie, nie głosujcie na Lewicę – nie mogą zboczeńcy wychowywać naszych dzieci, nie głosujcie na PSL, bo on pójdzie tam, gdzie wiatr zawieje – zakończył Radosław Macoń.

KLIKNIJ i obejrzyj debatę

2 komentarze

2 Comments

 1. GLOSUJE NA MACONIA

  05 października 2019 godzina 14:51

  BRAWO!!!

 2. maciek

  07 października 2019 godzina 08:12

  wreszcie ktoś prawdę mówi prosto w oczy!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra