- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Czy w komisji wyborczej w Brzeźnicy doszło do pomyłki? Wyjaśnia to Komisarz Wyborczy z Tarnowa

- REKLAMA -

Wiele wskazuje na to, że w komisji wyborczej w Brzeźnicy doszło do pomyłki. Najprawdopodobniej głosy oddane na Stanisława Bukowca z „Trzeciej Drogi” zostały przypisane jego konkurentowi z tej samej listy Piotrowi Górnikiewiczowi z Tarnowa. Sprawę bada Komisarz Wyborczy w Tarnowie.

Sygnały o tym, że w Brzeźnicy mogło dojść do pomyłki pojawiły się w poniedziałek, kiedy na drzwiach lokalu wyborczego zostały wywieszone wyniki. Z zestawienia wynikało, że pochodzącego z Bochni, pracującego kilka lat temu na stanowisku zastępcy wójta gminy Bochnia Stanisława Bukowca, nie poparł nikt, a Piotra Górnikiewicza z Tarnowa – 66 osób.

– O tym fakcie poinformowali mnie wyborcy, którzy oddali głos na mnie. Byli zaskoczeni, gdy zobaczyli wyniki. Zastanawiali się, gdzie się podziały ich głosy – mówi w rozmowie z portalem bochniazbliska.pl Stanisław Bukowiec.

O sprawie został powiadomiony pełnomocnik wyborczy „Trzeciej Drogi”. I dalej pełnomocnik wyborczy w Gminie Bochnia , jak i Komisarz Wyborczy w Tarnowie.

66 głosów, które najprawdopodobniej zostało przypisane kandydatowi z numerem 2, w przypadku Stanisława Bukowca nic by nie zmieniły. Różnica pomiędzy nim, a Górnikiewiczem, który zdobył mandat poselski to 477 głosów.

-Do takich sytuacji nie powinno dochodzić – mówi Stanisław Bukowiec.

Ze względu na to, że dopisanie tych głosów właściwemu kandydatowi nic by nie dało, wyborcy Stanisława Bukowca odstąpili od kierowania skargi – zgodnie z procedują – do Sądu Najwyższego.

Czy jednak przy takiej pomyłce nie powinny być wyciągnięte konsekwencje wobec wszystkich członków komisji? Sprawę będziemy badać.

10 komentarzy

10 Comments

 1. Avatar

  Chorągiewka na wietrze

  19 października 2023 godzina 17:40

  Już szuka głosów ,bo nie umie przegrać z honorem.W gminie go nie lubią widocznie bo ma wyrok i papiery już spaprane.

  • Avatar

   Mareczek

   19 października 2023 godzina 22:51

   Obawiam się że nietylko w brzeznicy ale w innych lokalach głosy na Pana Bukowca przypisano Panu kosiniakowi

  • Avatar

   Sympatyzuję zawsze z wygranymi

   20 października 2023 godzina 06:18

   Szkoda, że nie został ponownie posłem bo teraz w obozie rządzacym mógłby zdziałać więcej a jakiś tam Bernacki czy Zając nic dla Bochni nie zrobią to już pewne. Znowu Bochnia nie ma posła, ale najważniejsze,że PiS wygrało a przynajmniej tak PiS uważa. Chociaż jak mówi Suski wygrało ZŁO oni mają nadal problem z tym gadaniem. Kaczynski chciał aby glosować 4xTak a Morawiecki że rzady PiS są zagrożeniem i trzeba ich odsunac od władzy i sonie wyhadał

  • Avatar

   Jmk232

   20 października 2023 godzina 08:21

   Licz się że słowami podła szumowino

 2. Avatar

  Flaga

  19 października 2023 godzina 21:45

  Wujek mi opowiadał, że 20 lat temu pan BS rzeczywiście miał z policją incydent podobny do tych , które pokazywano niedawwno w telewizji. Wszyscy widzieli jak ludzie protestowali przeciw głupiemu angażowaniu się policji w drobne sprawy podczas gdy chuligani z maczetami polują na przechodniów. Wtedy zrobili panu BS pokazówkę sądową aby przykryć inne afery. A propos afer – jak zakończyła się afera budowlana w Baczkowie, gdzie obecny wójt Gminy Bochnia zadecydował aby przedszkolaki chodziły do nielegalnie postawionego baraku, który nie spełnia norm i nie miał zgody Starosty ani Inspekcji Nadzoru Budowlanego na użytkowanie ? To jest dopiero przestępstwo !!! Policja i prokuratura czeka aż będzie wypadek, tak jak w Zabierzowie ????? Dlaczego media lokalne o tym nic nie piszą ??? Czy nad panem wójtem MB jest nadal parasol ochronny? Może on liczy że sprawa się znowu rozmyje, tak jak było z podsłuchami, które zostały po nim w Mechaniku. Podobno od poniedziałku dotychczasowe parasole już nie działają.

 3. Avatar

  Wyborca

  19 października 2023 godzina 22:52

  Przegrywa z honorem, bo nie zgłasza protestu do SN. A głosów szukają wyborcy, którzy oddali głos i zostali zrobienia w bambuko przez „komisję”. Wyborcy głosowali za darmo a komisja wzięła za to ich pieniądze z podatków, więc po to ich tam jest tyle osób żeby sprawdzać się nawzajem i tłumaczenie że musieli długo siedzieć i liczyć jest śmieszne. Każdy wiedział na czym ta praca polega. Porażka komisji i systemu wyborczego na całej linii.

  • Avatar

   Anonim

   21 października 2023 godzina 09:01

   Brawo

 4. Avatar

  jaw

  20 października 2023 godzina 18:43

  wstyd dla takiej komisji powinni kase oddawac!!!!!

 5. Avatar

  Sołtys

  21 października 2023 godzina 19:14

  Co z tego że kosę oddadzą A krzywda którą zrobili Panu Bukowcowi?

 6. Avatar

  janek

  22 października 2023 godzina 10:07

  trudno pogodzić się z porażka -trzeba odejść z honorem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra