- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Coraz więcej pacjentów z COVID-19 w bocheńskim i brzeskim szpitalu, ale są jeszcze wolne miejsca

Fot. Archiwum BBzBliska
- REKLAMA -

Przybywa chorych na koronawirusa także w rejonie bocheńsko-brzeskim. Tylko w tym tygodniu na Bocheńszczyźnie mamy blisko trzysta nowych zakażeń, natomiast w powiecie brzeskim niecałe 200. Coraz więcej osób trafia do szpitali.

Dziś (piątek) w Szpitalu Powiatowym w Bochni pacjenci covidowi zajmują 28 łóżek (na oddziale wewnętrznym, chirurgii i położniczo-ginekologicznym). Dodatkowo 12 chorych znajduje się pod respiratorem, a 15 osób oczekuje na wynik na obecność koronawirusa (SOR).

– Mimo to, mamy jeszcze wolne miejsca dla osób, które będą wymagały hospitalizacji – zapewnia w rozmowie z Portalem Bochnia Brzesko z Bliska Jarosław Kycia, dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochni.

Od poniedziałku dla chorych z koronawirusem w bocheńskim szpitalu będzie jeszcze więcej miejsc: 55 dla pacjentów z potwierdzonym wynikiem, 12 wymagających respiratora i 15 dla chorych z podejrzeniem COVID-19. Wynika to z polecenia wojewody małopolskiego.

W poniedziałek także Szpital Powiatowy w Brzesku będzie miał zabezpieczone 75 miejsc dla pacjentów z COVID-19 oraz 10 stanowisk z respiratorami.

– Obecnie w naszej placówce przebywa 23 pacjentów z zakażeniem, jest też 7 osób, które wymagają respiratora – wyjaśnia w rozmowie z Portalem Bochnia Brzesko z Bliska Monika Mikołajek-Burek, rzecznik prasowy Szpitala Powiatowego w Brzesku.

Chorzy z COVID-19 znajdują się na oddziale chorób płuc, oddziale wewnętrznym i SOR Szpitala Powiatowego w Brzesku. Nadal są jeszcze wolne miejsca.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. maximus

    19 marca 2021 godzina 20:49

    Może ktoś by zapytał ratowników jak to jest z tymi wirtualnymi miejscami zwłaszcza w Brzesku i le czasu spędzają na przekazaniu pacjenta nie koniecznie w wymienionym szpitalu.Krótko klęska, szkoda ludzi i tyle

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra