- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Burmistrz Bochni nie chce przepraszać przedsiębiorcy! Samorządowiec będzie się odwoływał od wyroku

- REKLAMA -

Stefan Kolawiński nie zgadza się z wyrokiem Sądu Okręgowego w Tarnowie. W lipcu sąd uznał, że gospodarz miasta naruszył dobra osobiste prywatnego przedsiębiorcy. Miało do tego dojść podczas programu telewizyjnego „Blisko Ludzi” emitowanego na antenie TVP w 2016 roku.

Gospodarz Bochni zapytany wówczas przez dziennikarza prowadzącego program o to, dlaczego miasto straciło 6,5 mln dotacji na budowę parkingu Park&Ride tłumaczył, że jest to wina wykonawcy tej inwestycji. ZOBACZ

Miasto błędu nie popełniło. Błąd popełnił wykonawca, któremu po prostu nie chciało się tego robić. (…) Ja pierwszy raz się spotykam z wykonawcą, który podejmuje się realizacji zadania, ma wziąć za to określone wynagrodzenie, i nie chce tego rzeczywiście robićpowiedział burmistrz podczas programu.

Sąd uznał, że te słowa mogły urazić przedsiębiorcę i zobowiązał gospodarza Bochni do przeproszenia przedsiębiorcy.

– Przerzucanie winy na wykonawcę, było na pewno w tym przypadku za daleko idące. Wykonawca chciał zrealizować to zadanie, ale cokolwiek nie robił, napotykał na przeszkody. Zarzut, „że nie chciał tego rzeczywiście robić” nie był zgodny z prawdą – mówiła po ogłoszeniu wyroku w rozmowie z portalem Bochniazbliska.pl – sędzia Irena Choma-Piotrowska z Sądu Okręgowego w Tarnowie.

O tym wyroku i sprawie pisaliśmy TUTAJ

Wszystko wskazuje na to, że to jeszcze nie koniec sporu. Stefan Kolawiński zdecydował, że odwoła się od tego wyroku.

– Sąd uznał, że można wyrazić swojej opinii. To nic innego jak tylko zamykanie ust – powiedział w rozmowie z portalem Bochniazbliska.pl

Samorządowiec przyznał, że potrzebował czasu, by spokojnie podjąć decyzję w tej sprawie. Po konsultacji z prawnikiem, zdecydował się na apelację. – Warto dodać, że tym przypadku powód przecież nie wykazał żadnych strat – podkreśla Stefan Kolawiński.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Avatar

    Ale mamy burmistrza

    12 sierpnia 2020 godzina 21:09

    Jak zwykle przemysla konsultuje bo sam decyzji nie podejmie a oprócz przeprosin koszty sądowe powinien ponieść -na pewno nie z budżetu i mieszkańców pieniędzy…..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra