Wydarzenia

Brzesko. Wynajęła dom 25-latkowi, a ten założył w nim uprawę konopi indyjskich

fot. KPP w Brzesku

Zdziwienie i zaskoczenie malowało się na twarzy właścicielki domu, która doglądając swojego dobytku znalazła w nim krzaki konopi indyjskich. Kobieta jakiś czas temu wynajęła dom młodemu mężczyźnie. Ten w piwnicach budynku założył sobie uprawę konopi indyjskich. Sprawa wyszła na jaw, kiedy zaniepokojona dużym poborem prądu kobieta weszła do środka i odkryła nielegalną uprawę.

11 listopada  w godzinach popołudniowych brzescy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w jednym z domów na terenie gminy Szczurowa odkryto nielegalną uprawę konopi indyjskich. Policjanci na miejscu usłyszeli od właścicielki, że wynajmuje ona dom 25-latkowi.

– O tym, że coś jest nie tak kobieta zorientowała się gdy odwiedziła dom  i stwierdziła nadmierny pobór prądu. Licznik cały czas się kręcił, pomimo nieobecność domowników – mówi st. asp. Ewelina Buda, rzeczniczka brzeskiej KPP.

Właścicielka postanowiła wejść do środka i sprawdzić co się dzieje. W piwnicy domu zamontowane były dodatkowe drzwi, których wcześniej nie było, a w środku paliło się światło.

Po ich sforsowaniu kobieta odkryła w pomieszczeniu 45 krzaków konopi indyjskich o wysokości 30-40 centymetrów, posadzonych w doniczkach.

W pomieszczeniu zamontowane były też lampy grzewcze wspomagające ich wzrost. Właścicielka nie zwlekając, o wszystkim powiadomiła policjantów, którzy zabezpieczyli nielegalną uprawę. 25-latek odpowie za uprawę konopi indyjskich, za co kodeks karny przewiduje karę nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra