- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Brzesko w gronie najlepiej oświetlonych miast w Polsce

- REKLAMA -

Brzesko okazało się najładniej oświetlonym miastem w Małopolsce i jednym z 16 w Polsce. Tak zdecydowali internauci biorący udział w tegorocznej edycji konkursu „Świeć się z Energą”. Samorząd otrzymał 10 tys. zł i możliwość zdobycia kolejnych 40 tys. zł. w drugim etapie konkursu.

– Mimo pandemii bardzo staraliśmy się stworzyć w Brzesku dobrą atmosferę poprzez iluminację i świąteczne oświetlenie. I chyba się nam udało – mówi z nieukrywana dumą Tomasz Latocha, burmistrz Brzeska.

Zdobyte 10 tys. zł zostanie przeznaczone na zakup sprzętu AGD dla osób najbardziej potrzebujących na terenie gminy. Podobnie zresztą, jak w ubiegłym roku, kiedy do podopiecznych ośrodka pomocy społecznej trafiły pralki, lodówki, kuchenki mikrofalowe.

To jednak jeszcze nie koniec. Brzesko ma szansę na 40 tys. zł w drugiem etapie konkursu. O nagrodę walczy oprócz niego jeszcze 15 innych miast: Aleksandrów Łódzki (łódzkie), Chełm (lubelskie), Czeladź (śląskie), Czersk (pomorskie), Koszalin (zachodniopomorskie), Łomża (podlaskie), Opole (opolskie), Radom (mazowieckie), Rzeszów (podkarpackie), Szczytno (warmińsko-mazurskie), Starachowice (świętokrzyskie), Toruń (kujawsko-pomorskie), Węgliniec (dolnośląskie), Września (wielkopolskie) i Wschowa (lubuskie).

Drugi etap ruszy w czwartek 14 stycznia i potrwa do 25 stycznia.

Link do głosowania na Brzesko: TUTA

3 komentarze

3 Comments

 1. Serio?

  13 stycznia 2021 godzina 22:54

  3 drzewka podświetlone, bombka i parę dekoracji na latarniach. W Bochni to wyglądało o niebo lepiej. Większość miast olała ten temat, tylko w Brzesku urzędnicy latali po pokojach i klikali

 2. Choinka

  14 stycznia 2021 godzina 02:17

  burmiszczu Bochni ucz się bo jesteś daleko w tyle za innymi …

  • Serio?

   16 stycznia 2021 godzina 10:24

   A czego ma się uczyć? Widziałeś dekoracje w Bochni? Naprawdę sa ładne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra