- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

BRZESKO. Takiej Uszwicy jeszcze nie widzieliście! Piękna wystawa fotografii Jana Musiała i Marka Kołdrasa – ZDJĘCIA

Fot. małgorzata Więcek-cebula
- REKLAMA -

„Moja Uszwica” to tytuł wystawy fotografii Jana Musiała i Marka Kołdrasa, którą można oglądać w brzeskiej filii Biblioteki Pedagogicznej w Tarnowie.

W piątek odbył się wernisaż wystawy. Wydarzenie wzbogaciła prezentacja utworu muzycznego skomponowanego specjalnie na tę okazję przez Grzegorza Hajduka.

Ekspozycję trzydziestu pięknych fotografii można oglądać do końca czerwca w godzinach pracy Biblioteki Pedagogicznej.

Jan Musiał – przedsiębiorca, samorządowiec, polityk, członek zarządów instytucji ochrony środowiska i służby zdrowia. Po czteroletniej emigracji do USA (1985 – 1988 ), w latach ( 1990 – 1998) prowadził własną firmę i handlową. Od 1998 – 2007 trzykrotnie wybrany został na burmistrza Brzeska, potem został wybrany do Parlamentu RP VI kadencji ( 2007-2011). W Sejmie pracował w Komisji Ochrony Środowiska, Komisji Zdrowia i w Komisji Skarbu. Od 2011 do 2017 r. Członek Zarządu Funduszu Ochrony Środowiska w Krakowie, gdzie zajmował się wdrażaniem środków europejskich na ochronę środowiska w Małopolsce. Od 2017 do teraz zarządza Mościckim Centrum Medycznym w Tarnowie. Laureat wielu prestiżowych nagród i wyróżnień. Między innymi, wśród znamienitych postaci, takich jak prof. Bronisław Geremek i prof. Andrzej Zoll, uhonorowany Srebrnym Krzyżem Zasługi i tytułem Europejczyka Roku w 2005 r., za skuteczne pozyskiwanie środków z Unii Europejskiej na rozwój społeczno – gospodarczy Brzeska. Jego pasją jest fotografowanie przyrody.

Marek Kołdras – dziennikarz, wykładowca akademicki, pasjonat historii i regionalista. Zawodowo zajmuje się public relations. Autor kilkunastu filmów dokumentalnych, poświęconych zazwyczaj historii lokalnej, a także postaciom związanym z regionem. Pracował dla Radia MAKS, Radia ESKA, Radia WPNA w Chicago, Telewizji Wisła, TVN, Telewizji Kraków i tygodnika Alfa w Chicago. Publikował we Wprost i Polityce. Prowadził szkolenia dla dziennikarzy w kraju i za granicą: w Ukrainie, Białorusi i Kirgistanie. Laureat: Honorowej Nagrody Uskrzydlony Tarnowskiej Fundacji Kultury w kategorii media za indywidualny wkład w dzieło rozwoju regionu, nagrody Tarnowska Wena – w uznaniu rzetelności, obiektywizmu i profesjonalizmu dziennikarskiego, wierności zawodowej misji oraz twórczego zaangażowania w sprawy regionu, a także Nagrody prezydenta miasta Tarnowa Srebrnej kaczki za rzetelne prezentowanie tematyki samorządowej. Filmografia: 1999 – „Pustelnik znad Dunajca”, 2015 – „Łowczówek 14”, 2015 – „Prapoczątki Przedgórza”, 2016 – „Chrzest południa”, 2017 – „Operacja 15”, 2017 – „Zaraz wracam – Zbigniew Bruno Szulc”, 2017 – „Pustelnik z Melsztyna – 18 lat później”, 2017 – Hej Sokoły – 125 lat TG Sokół w Brzesku, 2017 – 90 lat Muzeum Okręgowego w Tarnowie, 2018 – „Niepodległość 18”, 2018 – „40 lat Muzeum w Dębnie”, 2018 – „Panorama Siedmiogrodzka”, 2019 – „Światło i mrok. Janusz „Tobi” Pacewicz”, 2019 – „Człowiek z powietrza”.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra