- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Brzesko. Późnym wieczorem ukradł skuter z zamkniętego podwórka

policja
Fot. Małgorzata Więcek-Cebula
- REKLAMA -

Dzięki zaangażowaniu policjantów z brzeskiej policji skradziony na terenie gminy Dębno skuter wrócił w ręce  właściciela. Kryminalni szybko wytypowali złodzieja. 28-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego usłyszał już zarzuty w tej sprawie.

Do kradzieży doszło na terenie gminy Dębno. Z prywatnego podwórka  kilka dni temu zniknął skuter o wartości 9 tysięcy złotych.

– Jego właściciel o kradzieży zawiadomił nas podając jego numery i cechy charakterystyczne. Intensywność działań oraz praca operacyjna  szybko przyniosły pozytywne  rezultaty – mówi  st. asp. Ewelina Buda, rzecznik KPP w Brzesku.

Złodziej został zatrzymany. To znany już z wcześniejszych konfliktów z prawem 28-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego. Policjanci  bez problemu odzyskali też skuter.

– Jednoślad nie nosił żadnych śladów uszkodzeń. Po wykonaniu oględzin od razu wrócił do prawowitego właściciela – dodaje st. asp. Ewelina Buda.

28-latek  usłyszał zarzut kradzieży, mężczyzna przyznał się winy. Wkrótce stanie przed sądem. Za kradzież grozi nawet 5 lat więzienia.

Ewelina Buda, rzecznik prasowy KPP w Brzesku radzi jak ustrzec się przed tego typu kradzieżą:

– Aby zminimalizować ryzyko utraty naszej własności należy zadbać o jej właściwe zabezpieczenie. Nawet najprostsze sposoby np. założenie blokady, pozostawienie pojazdu pod okiem kamery, może utrudnić kradzież. Ważne jest, też aby znać  markę, typ i numer fabryczny. Możemy też sfotografować jednoślad. To pomoże policji go zidentyfikować i odzyskać skradzione mienie.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra