Wydarzenia

Brzesko. Pomóż pani Ani dokończyć budowę domu

Fot. Małgorzata Więcek-Cebula

To miał być dom marzeń. Na jego budowę odkładali każdą złotówkę. Zaplanowali go dokładnie, każdy miał w nim swój pokój. Była też kuchnia z dużym rodzinnym stołem i kanapa, na której mieli siadać wieczorami przed telewizorem. Wszyscy razem pani Ania, jej mąż i trójka dzieci.

38-letnia Ania ukradkiem ociera łzy z policzków, gdy wraca pamięcią do lipca ubiegłego roku, gdy pochowała swojego męża. Zmarł niespodziewanie. Z dnia na dzień okazało się, że została sama z trójką małych dzieci i rozpoczętą budową domu.

-Musiałam wziąć się w garść. Nie było to proste, bo w jednej chwili zawaliło się całe moje życie. Codziennie powtarzam sobie, że żyję dla dzieci, one dają mi siłę, by wstać rano z łóżka. Wiem, że mnie potrzebują, podobnie jak potrzebuję ich – mówi kobieta.

Najmłodszy synek pani Ani ma 3,5 roku, nieco starsza córeczka 5 lat i najstarsze dziecko – syn 13 lat. Mieszkają w wynajętym mieszkaniu w Brzesku. Do domu, który pani Ania budowała razem z mężem w Okocimiu, nie mogą się jeszcze przeprowadzić. Budynek wymaga jeszcze wielu prac budowlanych i wykończeniowych.

Pani Ania ze względu na problemy zdrowotne nie może na razie wrócić do odpowiedzialnej pracy, którą wykonywała do tej pory. Rodzina utrzymuje się z zasiłku, dużym wsparciem jest także 500 plus oraz renta, jaką dzieci mają po ojcu. To wystarcza na skromne życie. Nie pozwala jednak na to, by odłożyć na wykończenie domu: opłacenie fachowców, czy zakup materiałów budowlanych.

Po śmierci męża z pomocą pani Ani przyszli przyjaciele z liceum: koleżanki i koledzy. Dzięki przekazanym przez nich funduszom udało się wykonać sporo prac wewnątrz budynku, ale też ocieplić go na zewnątrz. Do tego, by rodzina mogła zamieszkać w Okocimiu, brakuje jednak co najmniej 75 tys. złotych. Za namową znajomych, pani Ania uruchomiła zbiórkę na portalu pomagam.pl. Do akcji przyłączyły się do tej pory 84 osoby, przekazując ponad 9 tys. zł.

Zbiórka nadal trwa, pani Ani i jej rodzinie można pomóc, klikając w ten link.

Pomóż dokończyć budowę domu pani Ani

Rodzinę można wesprzeć przekazując także fundusze na ich prywatne konto: Anna Jaroszek-Koczwara 50 1020 5558 1111 1683 9950 0003.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Polska wieś

    28 czerwca godzina 19:54

    Ja tesz mam dom w bardzo złym wręcz przeciwnie złym stanie lada bowiem dzień może być nawet tak że się zawali wymiana szczytów zmiana dachu do okoła ściany rozsuwają sie tylko tylko nie nadaje się do pomieszkiwana nadaje się do rozbiórki z przykrością muszę stwierdzić że nie pomogę sama biednie żyje nie stać mnie by mieć nowy dom dla mojej rodziny dwu osobowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra