Wydarzenia

Brzesko. Pacjent, który w poniedziałek trafił na SOR w Brzesku nie jest zakażony koronawirusem

Do Szpitala Powiatowego w Brzesku dotarły wyniki badań mężczyzny, który był hospitalizowany na tamtejszym oddziale ratunkowym w poniedziałek około godziny 17. Okazało się, że mieszkaniec Brzeska nie ma koronawirusa.

– Została też zniesiona kwarantanna zastosowana wobec pięciu osób z personelu SOR w Brzesku – powiedział w rozmowie z portalem bochniazbliska.pl Adam Smołucha, dyrektor Szpitala Powiatowego w Brzesku.

Przypomnijmy: mężczyzna w średnim wieku trafił na brzeski SOR w poniedziałek około godziny 17. Miał gorączkę i duszności. Został zakwalifikowany jako pacjent z podejrzeniem koronawirusa, bo przyznał się, że miał kontakt z osobą, która wróciła z Niemiec. Razem pili alkohol.

W poniedziałek ok. 21 pacjent został przetransportowany karetką do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. SOR został zamknięty, konieczna była jego dezynfekcja. Jednocześnie zalecono kwarantannę wobec pięciu osób z personelu, które miały kontakt z pacjentem. Oddział SOR w Brzesku został ponownie otwarty o 2.30 w nocy z poniedziałku na wtorek.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra