Wydarzenia

Brzesko. Oddział chirurgii zamknięty. Był na nim pacjent z koronawirusem

Oddział chirurgii brzeskiego szpitala został zamknięty. Dziś okazało się, że jeden z przebywających na nim pacjentów ma koronawirusa. Kwarantannę musi przejść cały personel tego oddziału.

Pacjent z potwierdzonym zakażeniem COVID-19 zostanie przewieziony do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Pozostali pacjenci brzeskiej chirurgii pozostaną na oddziale, do czasu planowego wypisu.

Nikt z nich, póki co, nie ma żadnych objawów koronawirusa.

Dyrekcja szpitala na opublikowała komunikat na stronie internetowej szpitala:

Komunikat dyrektora z dnia 27.03.2020r.

W związku z zaistniałą w SPZOZ w Brzesku sytuacją tj. stwierdzeniem zakażenia koronawirusem u pacjenta hospitalizowanego, w dniu 27.03.2020 zawieszona została działalność oddziału chirurgii .

Personel pracujący w oddziale chirurgii decyzją Powiatowego Inspektora Sanitarnego objęty został kwarantanną domową .

Zawieszenie działalności związane jest z zaprzestaniem przyjęć do oddziału i wykonywaniem zabiegów chirurgicznych. Przywrócenie działalności oddziału w chwili obecnej przewidywane jest za 7do 14 dni.

Do czasu przywrócenia działalności oddziału pacjenci wymagający interwencji chirurgicznej, zgłaszający się do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego , będą kierowani do pobliskich szpitali

12 komentarzy

12 Comments

 1. Obywatel

  28 marca godzina 11:08

  To wszystko te śmieci z zagranicy przywiezli. Mogli tam siedzieć jak siedzieli

  • Anonim

   28 marca godzina 15:18

   A kim ty człowieku jesteś że śmiesz tych ludzi za granicy nazywać śmieciami. Aż zgrozą siejesz.

   • Anonim

    30 marca godzina 19:38

    Szkoda się denerwować na takich ludzi.

 2. Obywatelx

  28 marca godzina 11:11

  Śmieci ściągnęli z zagranicy i jest..

  • Zirytowana

   28 marca godzina 18:17

   Rację ma jakby siedzieli tam gdzie byli to by w Polsce był spokój wszyscy zakażeni to albo przyjechali z zagranicy albo stykali sie z kimś z zagranicy… Po co tu jadą całymi rodzinami skoro stąd uciekali bo w Polsce źle i nie ma życia, a jak tam się zaczęło to wszyscy tu do Polski i przywlekli ze sobą tego korona….

   • Pituu

    28 marca godzina 22:21

    To nie prawda że ten pacjent z koroną wirusem z brzeskiej chirurgii został przewieziony do Krakowa. Aktualnie przebywa w Brzeskim Zol-u. Gratuluję decyzji panu dyrektorowi i pani doktor która pozwoliła na coś takiego tu bym widział prokuratora za narażenie zdrowia i życia innych. Teraz wiem że sprawa jest zamiatana pod dywan

 3. Anonim

  28 marca godzina 17:36

  To prawda

 4. Xxx

  28 marca godzina 19:11

  Ale pieniądze z zagranicy nie są dla Ciebie śmieciami.

  • Mb

   28 marca godzina 23:02

   Szacunek dla ludzi którzy wyjeżdżają za chlebem a nie czekają na jakiś ochłap rzucony

   • Anonim

    29 marca godzina 16:23

    tak to prawda oni powinni siedzieć za granicą nie powinni zjeżdżać za granicą

 5. mark

  29 marca godzina 14:08

  Jak już zaczęliście sobie skakać do gardeł to powiem tak nie doprowadzi to do niczego , każdy powinien się tam leczyć gdzie płaci podatki,nie jakieś tam kombinowanie na KRUS a siedzi za granicą.Jak nie płaci nie ma leczenia .

 6. kp77

  30 marca godzina 23:23

  Śmieciami nazywać ludzi to może trochę przegięcie. Ale zgadzam się że jeśli siedzieliście w krajach mlekiem i miodem płynących bo w Polsce nie ma warunków do godnego życia to dlaczego okradaliście jeszcze nasz kraj? Jakie podatki płaciliście w Polsce? Najniższą składkę w KRUS i żyje panisko ze zmywaka. Odnośnie osoby która świadomie zaraziła większość personelu szpitala w Brzesku. Idioto świadome zatajenie faktu że wróciłeś zza granicy to nie inaczej tylko 160.1 KK i maksymalny wymiar kary. Myślisz baranie że Lekarze i Pielęgniarki wraz z Salowymi i Obsługą szpitala nie mają rodzin do których chcę zdrowi wrócić i ich przy okazji nie zarazić? Brak słów na takich jak ty…Mam nadzieje że prokurator i sąd wyda na ciebie odpowiedni wyrok.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra