Wydarzenia

Brzesko. Nowa karetka w brzeskim szpitalu ZDJĘCIA, WIDEO

Szpital w Brzesku wzbogacił się o nową karetkę. Dziś  poświęcono pojazd, który trafi do Zespołu Ratownictwa Medycznego w Czchowie. Fundusze na zakup karetki przekazało Ministerstwo Zdrowia.

23.12.2019 r. uroczyste poświęcenie nowej karetki w Szpitalu powiatowym w Brzesku

Były zdjęcia, więc teraz czas na wideo z dzisiejszego uroczystego poświęcenia nowej karetki 🚑 dla Szpitala powiatowego w Brzesku podczas którego zasiadłam za kierownicą❗:) Chciałam podkreślić, że fundusze na zakup karetki przekazało Ministerstwo Zdrowia i Brzeski szpital jest jednym z 16 w Małopolsce, który otrzymał pieniądze na zakup nowoczesnej karetki. W sumie Ministerstwo Zdrowia na ten cel przeznaczyło 80 mln zł i nowe karetki zostały zakupione w 200 placówkach :)#Brzesko #MinisterstwoZdrowia

Opublikowany przez Józefa Szczurek – Żelazko Poniedziałek, 23 grudnia 2019

Brzeski szpital jest jednym z 16 w Małopolsce, który otrzymał pieniądze na zakup nowoczesnej karetki. W Polsce takich placówek jest 200. Na ten cel Ministerstwo Zdrowia przeznaczyło 80 mln zł –  mówiła Józefa Szczurek-Żelazko, Wiceminister Zdrowia

Zakup karetki  zdecydowanie poprawi stan taboru Zespołów Ratownictwa Medycznego w Brzesku.

– W ratownictwie medycznym ważne jest, by pomoc docierała na miejsce szybko, dlatego stan taboru jest tak istotny  – podkreślał lek. Adam Smołucha, dyrektor Szpitala Powiatowego w Brzesku.


W Brzesku stacjonują cztery Zespoły Ratownictwa Medycznego: dwa przy szpitalu oraz po jednym w Czchowie i Szczurowej.
Karetka, która zakupiono w brzeskim szpitalu, zastąpi ponad sześcioletni wysłużony pojazd, pracujący na wyposażeniu ZRM w Czchowie.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra