Wydarzenia

Brzesko. Kolejne wyróżnienie dla szpitala. Tym razem doceniono dobre zarządzanie placówką

Szpital Powiatowy w Brzesku został laureatem rankingu Liderzy  Zarządzania Szpitalami Publicznymi. Placówka znalazła się w zestawieniu przygotowanym przez BFF Banking Group i „Rzeczpospolitą”. W środę odbyła się uroczysta gala w Warszawie, podczas której dyrektor Adam Smołucha odebrał to prestiżowe wyróżnienie.

Szpital Powiatowy w Brzesku znalazł się na dziesiątym miejscu w zestawieniu 25 najlepiej zarządzanych szpitali w Polsce, w kategorii szpitale z kontraktem z NFZ 30-69 mln zł.

Tworząc zestawienie, jego autorzy oceniali: efektywność aktywów, rentowność sprzedaży, dynamikę kontraktu z NFZ 2017/2016. W rankingu Liderzy Zarządzania Szpitalami Publicznymi przyznawano punkty w zależności od osiągniętych wskaźników.

Szpital zdobył 46 punktów, tyle samo co zdobywcy miejsca 8 i 9 (I miejsce to 60 pkt.)

– Jest to duży sukces, którego nie udałoby się nam osiągnąć bez zaangażowania pracowników szpitala. Po raz kolejny zostaliśmy zauważeni i docenieni przez niezależne podmioty, to cieszy i dopinguje do dalszej efektywnej pracy. To wielki zaszczyt odebrać takie wyróżnienie – mówi Adam Smołucha, dyrektor Szpitala Powiatowego w Brzesku.

Pod koniec ubiegłego roku Szpital Powiatowy w Brzesku zdobył III miejsce w Małopolsce w XV edycji rankingu szpitali „Rzeczpospolitej” i Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia (CMJ). Wcześniej placówka została nagrodzona tytułem ”Lider informatyki”.

3 komentarze

3 Comments

 1. Anonim

  02 czerwca godzina 14:44

  smiechu warte..żenada i szpital i sor i zarzadzajacy- kibel do potegi

 2. Anonim

  02 czerwca godzina 14:48

  ha

 3. maria

  04 czerwca godzina 19:11

  do endokrynologa byłam 65 -ta, za mną jeszcze 15 osób, 10 osób na godzinę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra