Wydarzenia

Brzesko. Bezpłatne badania prenatalne. Trwają zapisy

Fot. SP ZOZ Brzesko

381 badań USG wykonano do tej pory w ramach projektu: „Lepsze życie! Program badań prenatalnych oraz działań z zakresu wczesnej interwencji prowadzone na terenie powiatu brzeskiego i bocheńskiego”. Niektóre pacjentki badały się już dwukrotnie, zgodnie z zaleceniami projektu: w pierwszym i drugim trymestrze ciąży.

Badanie prenatalne pozwala wykryć we wczesnym stadium ciąży poważne wady płodu. Współczesna medycyna daje możliwość ich leczenie już w łonie matki. Nic więc dziwnego, że projekt realizowany od jesieni ubiegłego roku cieszy się dużym  zainteresowaniem zarówno wśród mieszkanek powiatu brzeskiego jak i bocheńskiego. Pacjentki chwalą sobie, że badanie wykonywane jest bezpłatnie, a także, że jest ono przeprowadzane na miejscu, czyli w brzeskim szpitalu.

Nie bez znaczenia jest także fakt, że wykonuje je specjalista tej dziedziny: dr n. med. Artur Czekański.

Na realizację projektu „Lepsze życie! Program badań prenatalnych oraz działań z zakresu wczesnej interwencji prowadzone na terenie powiatu bocheńskiego i brzeskiego” szpital otrzymał środki z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Projekt potrwa  do września 2021.
Rejestracja na badania: Osobiście: SP ZOZ w Brzesku – IV piętro, pokój nr 469 (Poradnia Ginekologiczno-Położnicza). Telefonicznie pod nr tel. 507 219 575, 507 219 651, 14 662 14 52, e-mail: badaniaprenatalne@spzoz-brzesko.pl

(informacja prasowa SP ZOZ w Brzesku)

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra