Wydarzenia

Brzesko. Będzie Rondo im. Armii Krajowej w biało-czerwonych barwach

fot. UM w Brzesku

Ruszyły prace przy zagospodarowania ronda znajdującego się u zbiegu ulic: Solskiego, Okulickiego i Szczepanowskiej. Inspiracją do tego było m.in. spotkanie z eksploatatorem i obrońcą pamięci polskości, podróżnikiem i pasjonatem historii związanej z II wojną światową – Maciejem Gwoździem.

Motywem przewodnim koncepcji projektowanego ronda jest wstęga biało- czerwona symbolizująca flagę Polski, jeden z symboli narodowych. Utworzy ją roślinność w kolorach bieli i czerwieni.

Dominantę w tym zagospodarowaniu będzie stanowił olbrzymi głaz, do którego przymocowane zostanie symbol Orła i Polski Walczącej z inicjałami Armii Krajowej.

Wartość zadania realizowanego przez brzeski magistrat wynosi 26 tys. zł. Prace zakończą się 30 kwietnia. Rondo będzie nosić nazwę Armii Krajowej.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Dewea

    07 kwietnia godzina 20:53

    A no tak!!!!!! te podwyżki za parkowanie i wywóz śmieci to na rondo pojdzie…. No jakże by inaczej… PAN Burmistrz tak dba o wygląd miasta i kolejne bezsensownie wydane pieniądze . Bo jakby to było aż takie ważne w jakim kolorze są rośliny na rondzie…… Zaczynam żałować ze oddałam głos na tego pana

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra