- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Brzesko. Będą przypominać seniorom, by pamiętali o bezpieczeństwie

- REKLAMA -

Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego serdecznie zaprasza na kolejną edycję akcji informacyjno-edukacyjnej skierowanej do uczestników ruchu drogowego powyżej 60 roku życia. W Brzesku spotkanie zaplanowano na godz. 9 – 18 lipca w sali narad brzeskiego starostwa.

W tym roku spotkania z seniorami odbędą się w 94 miejscowościach na terenie całej Polski. Partnerem strategicznym akcji jest Policja. Skierowana do seniorów akcja ma na celu kształtowanie prawidłowych postaw i zachowań, w szczególności wśród kierowców, rowerzystów i pieszych po 60 roku życia jako uczestników ruchu drogowego.

Planowane działania obejmują przeprowadzenie warsztatów oraz zapewnienie uczestnikom akcji bezpłatnego serwisu rowerowego. Podczas zaplanowanych Warsztatów Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego będą poruszane m.in. takie tematy jak zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa prawidłowo poruszać się po drodze; jak i kiedy stosować elementy odblaskowe po zmroku; jak sprawność psychofizyczna, która z wiekiem jest coraz słabsza ma wpływ na percepcję i możliwość kierowania pojazdem, jak bezpiecznie uczestniczyć w ruchu drogowym jako kierowca – senior, rowerzysta – senior, pieszy – senior uwzględniając zmiany biologiczne i mentalne postępujące wraz z wiekiem, mające znaczący wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Uczestnicy akcji, którzy przyjadą na rowerach będą mogli zostawić je w serwisie rowerowym, gdzie wykonany zostanie podstawowy, bezpłatny przegląd techniczny roweru oraz jego doposażenie w elementy wyposażenia obowiązkowego, związane z bezpieczeństwem.

Udział w całym wydarzeniu jest bezpłatny. W trakcie spotkania zapewniony będzie słodki poczęstunek.

Spotkanie w Brzesku
Sala Obrad Starostwa Powiatowego w Brzesku,
ul. Bartosza Głowackiego 51

18 lipca 2019 r., godzina 9:00 (część wykładowa + serwis rowerowy)

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra