Wydarzenia

Brzesko. Badania prenatalne można wykonać w brzeskim szpitalu i co ważne za darmo

Blisko 700 badań USG wykonano do tej pory w ramach projektu „Lepsze życie! Program badań prenatalnych oraz działań z zakresu wczesnej interwencji prowadzone na terenie powiatu bocheńskiego i brzeskiego”. Projekt, realizowany przez brzeski szpital cieszy się tak dużym zainteresowaniem, że placówka chce wnioskować o zwiększenie limitu wykonywanych badań.

– Codziennie odbieramy mnóstwo telefonów od kobiet zainteresowanych udziałem  w projekcie. Do tej pory, aby skorzystać z badań panie musiały jeździć do dużych ośrodków medycznych, co więcej badanie było wykonywane odpłatnie – mówi Natalia Zapart z sekretariatu projektu.

W Szpitalu Powiatowym w Brzesku badania prenatalne są realizowane bezpłatnie. Wykonuje je dr n. med. Artur Czekański, który specjalizuje się w tego typu diagnostyce.

W projekcie mogą wziąć udział pacjentki do 14 tyg. ciąży, które nie kwalifikują się do wykonania badań prenatalnych w ramach NFZ. Do udziału w projekcie kwalifikują się mieszkanki powiatu brzeskiego i bocheńskiego.

Na realizację projektu  szpital otrzymał fundusze z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Gdzie się rejestrować?

Osobiście: SP ZOZ w Brzesku – IV piętro, pokój nr 469 (Poradnia Ginekologiczno-Położnicza).

Telefonicznie pod nr tel. 507 219 575, 507 219 651, 14 662 14 52, e-mail: badaniaprenatalne@spzoz-brzesko.pl

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra