- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

BRZESKO. 40 mieszkań dla młodych małżeństw w Okocimiu. Zobacz, jak wygląda wstępny projekt tej inwestycji WIZUALIZACJE

- REKLAMA -

40 młodych małżeństw ma szansę na mieszkanie dzięki temu, że samorząd Brzeska przystąpił do Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej. Bloki zostaną wybudowane na pięknej widokowej działce w Okocimiu w pobliżu kościoła, szkoły, przedszkola, boiska i sklepu.

Jesteśmy na etapie przygotowywania terenu pod tę inwestycję. Bloki zostaną wybudowane na działce o pow. 0,74 ha świetnie zlokalizowanej – mówi Tomasz Latocha, burmistrz Brzeska. – Pracujemy także nad przygotowaniem regulaminu, który będzie wskazywał, kto będzie mógł starać się o te mieszkania. Są spore szanse, ze regulamin powstanie w ciągu dwóch miesięcy – dodaje gospodarz Brzeska.

Brzesko jest jednym z szesnastu samorządów biorących udział w tym projekcie SIM Małopolska. W rejonie bocheńsko-brzeskim przystąpiły do tej inicjatywy także gminy: Borzęcin, Gnojnik i Trzciana.

Mieszkania w SIM dedykowane są w szczególności: osobom, które nie mają zdolności kredytowej, ale wciąż są w stanie regularnie opłacać czynsz; osobom, których dochody są zbyt wysokie, by przyznano im lokal komunalny; osobom, które nie posiadają tytułu prawnego do lokalu mieszkalnego w tej samej miejscowości.

3 komentarze

3 Comments

 1. Avatar

  gość

  17 sierpnia 2022 godzina 07:56

  Fajnie już widać dla kogo te mieszkania o ile w ogóle powstaną. Państwo polskie i rządzący dba o swój elektorat nawet na wizualizacji widać leżaki więc chyba pracą się nikt nie skala bo przecież państwo da a jak braknie to do mopsu i tam też dadzą. Burmistrz Limanowej to nawet dom dla cyganów, nierobów w Czchowie kupił bo się należy.Niech żyje opieka społeczna , niech żyje darmoch a frajerzy niech dalej płacą podatki.

  • Avatar

   Gość 2.

   30 maja 2023 godzina 20:05

   Współczuję Ci. Też kiedyś miałem depresję, ale da się z niej wyleczyć. Trzymam kciuki.

 2. Avatar

  Osuwiskowy

  17 sierpnia 2022 godzina 14:54

  Teren pod mieszkania podobno taki nie bardzo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra