Wydarzenia

Bochnia. Zobacz, kto najwięcej licytował na aukcji WTZ w Proszówkach!

fot. barbara wójcik

Ponad 50 tys. zł udało się zebrać podczas wczorajszej aukcji prac uczestników WTZ w Proszówkach. Już pierwsza licytowana praca „Dawna Bochnia widok z Uzborni” (pastel) spotkała się z dużym zainteresowaniem i ze 100 zł wylicytowano ją na 800 zł. Później było już tylko lepiej.

Kwoty licytowanych prac systematycznie rosły w górę aż do rekordowej sumy 3600zł zaoferowanej za „Dzwonnicę- Bazylika” (pastel) przez Starostę Bocheńskiego Adama Kortę.

Równie aktywnie brał udział w aukcji Burmistrz Miasta Bochni Stefan Kolawiński, który wylicytował pracę „Planty w Bochni” (akryl) na kwotę 3000zł .

Rywalizowali też przedstawiciele i właściciele znanych firm bocheńskich. I tak kierownik marketingu firmy Contimax Krzysztof Zgraja w imieniu właściciela zaoferował 2800zł za obraz „Budynek Parlamentu Europejskiego” opatrzony podpisem Donalda Tuska.

Następnie Ryszard Maćkowski właściciel firmy Rystal za obraz „Ratusz w Brukseli” również podpisany przez Przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska, zaoferował kwotę 2200zł.

Przedstawiciel Wernel Kenkel Maciej Słoma za obraz „Dawny Kraków” zadeklarował kwotę 2000zł. Z kolei przedstawiciel Ekombudu Tomasz Gazda za pracę „Dawny widok z Nowego Wiśnicza” (pastel) zaoferował 1800zł.

Przedstawiciel Stalprodukt SA za pracę „Rynek w Bochni” (pastel) zaoferował 1600zł. Tomasz Gądek z Galerii Rondo za pracę „Stary kościół w Łapczycy”(pastel) zadeklarował 1500zł.

Przedstawiciel firmy Bomar za pracę „Szyb Campi zimą” (pastel) zaoferował 1400zł i dokładnie taką samą kwotę za obraz „Zamek w Nowym Wiśniczu z lotu ptaka” zadeklarował pan Maciej Haber.

Kilka osób wylicytowało też prace na kwotę 1100zł m.in. Piotr Waśniowski firma „Astat” (obraz z podpisem Przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska), przedstawiciel firmy „Kris”- Restauracja „Panorama” Stary Wiśnicz.

Najaktywniej licytowali:

– Firma Stalprodukt SA

Współpracownicy i przyjaciele śp. Pana Bogdana Klęska kontynuując jego dzieło bardzo aktywnie wspierali osoby niepełnosprawne podczas aukcji:

 •  Prezes Stalprodukt SA pan Piotr Janeczek 3000zł,
 • Pani Jadwiga Michalik 1400zł (córka śp. Bogdana Klęska)  
 • Pan Krzysztof Tyka 900zł
 • Pan Tadeusz Piekarz 700zł
 • Pani Katarzyna Górska 600zł

Ogółem firma Stalprodukt SA – 6600zł.

– Firma „Astat” Piotr Waśniowski 4860zł

– Starosta Bocheński Adam Korta i Wicestarosta Bocheński Ryszard Drożdżak 4800zł

– Burmistrz Miasta Bochnia Stefan Kolawiński i Skarbnik Miasta Grażyna Zioło 4200zł

– Firma „Rystal” Ryszard Maćkowski 3000zł

– Firma „Contimax” w imieniu właściciela Krzysztof Zgraja 3900zł

– Firma „Ekombud” Tomasz Gazda 2200zł

– Firma „Gomar- Stal” Marcin Lemiowski 2188zł

– Firma „Kris” i „Restauracja „Panorama” Krzysztof Kołodziejczyk 2000zł

– Firma Wernel Kenkel Maciej Słoma 2000zł

-Tomasz Gądek Galeria Rondo 1700zł

– Maciej Haber 1400zł

– Firma „Air Tech” 1100zł

– Dr Mieczysław Damski 1050zł

– Wiesław Hojda FHU Meble 1000zł

– Firma „Prelitech” 800zł

-Cecylia Jończyk 815zł

– Centrum Finansowe – Mariusz Ślęziak i – Agnieszka Kalinka 800zł

– Państwo Helena i Józef Mikulscy 630zł

– Jerzy Wojnar- 500zł

– Dyrektor Szpitala w Brzesku Adam Smołucha 500zł

– Pani Maria Ćwik 500zł

– Radny Sejmiku Wojewódzkiego Stanisław Bukowiec 400zł

Firma Ubezpieczeniowa Multiagent – Małgorzata Sanecka w imieniu właściciela Jacka Tyrki 400 zł

– Stanisława Zabrzańska 346 zł

– PKPS Wojciech Pietras 200 zł

– Komenda Policji w Bochni Jerzy Polczyk 200 zł

-Państwo Małgorzata i Jan Czekaj 300 zł

4 komentarze

4 Comments

 1. Helenka

  11 kwietnia godzina 17:12

  Podziękowania i gratulacje dla Organizatorów, ale … Czy pan starosta Korta i pan burmistrz Kolawiński będą płacić ze swoich prywatnych pieniędzy ? Jeżeli zapłacą z publicznych pieniędzy to powinno być napisane : Starostwo – tyle , Urząd Miasta – tyle. Chyba że tak jak pani Zabrzańska , pani Ćwik i pan Bukowiec – zapłacą z własnej kieszeni za wylicytowane prace. Inaczej po prostu nie wypada.

 2. Jacuś

  11 kwietnia godzina 19:47

  Jednak ludzie hojni na tym świecie istnieją, a przy okazji wspierają szczytny cel. Ogrom i różnorodność prac zatyka dech. Jak dla mnie jesteście Wielcy bo co rok zaskakujecie czymś innym. Same obrazy opatrzone dedykacjami są fenomenem. Cieszy mnie, że istnieje taka instytucja od której bije dobro a to widać po takich imprezach i przybyłych ludziach 🙂

  • Kibicujacy

   14 kwietnia godzina 12:19

   Gratulacje wielkiego rekordu. Wasza praca została doceniona. Stalprodukt wykazał się konkretnym akcjonariuszem, ale inni przybyli na aukcje walczyli równie emocjonalnie o wystawione perełki. Prowadzący licytację mają wieloletnią wyprawę w sprzedaży.
   Wszystko szło sprawnie aż miło było patrzyć. Wszystkiego dobrego życzę i kolejny sukcesów w przyszłości.

 3. Jarek

  11 kwietnia godzina 19:52

  Aktywny udział w aukcji tylu osób wielkiego serca pokazuje, ze można się łączyć, by pomagać, można być razem tam gdzie tego potrzebują, można wspólnie wiele dobrego zrobić, a wydane na rzecz osób niepełnosprawnych środki będą na pewno mądrze wydane i są uczestnikom bardzo potrzebne. I w tym miejscu należą się słowa podziękowania i uznania wszystkim tym, którzy zabiegali o utrzymanie działalności WTZ w Proszówkach. Gratulacje dla nabywców prac, gratulacje dla organizatorów aukcji, gratulacje dla uczestników, że mimo wielu codziennych barier tworzą swoje prace nie tylko dla siebie, ale dzielą się nimi z lokalnym środowiskiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra