- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

BOCHNIA. Zaprezentowali budynek przedszkola na os. Niepodległości, pojawił się problem z dojazdem [ZDJĘCIA, WIZUALIZACJE]

- REKLAMA -

Blisko dwie godziny trwało we wtorek spotkanie w bocheńskim magistracie, podczas którego zaprezentowano projekt budynku wielofunkcyjnego. Ma on powstać na os. Niepodległości w miejscu dawnego przedszkola. Podczas spotkania problemem okazał się brak odpowiedniego dojazdu do planowanego obiektu.

W trzykondygnacyjnym budynku przewidziano: przedszkole, miejską przychodnię i świetlicę dla seniorów.

O takie wykorzystanie tego obiektu apelowali mieszkańcy osiedla zgłaszając to między innymi podczas zebrań – podkreśla Grzegorz Pałkowski przewodniczący Zarządu osiedla Niepodległości w Bochni, uczestnik spotkania.

Miasto ma już gotowy projekt pozwolenie na budowę a także zabezpieczone ponad 9,4 mln złotych na realizację inwestycji (dotacja i wkład własny).

Problemem, na który zwrócili uwagę uczestnicy wtorkowego spotkania w magistracie jest brak dobrego dojazdu do planowanego budynku. Do przedszkola prowadzi bowiem wąska droga położona w bezpośrednim sąsiedztwie bloku nr 6 przy ul. Legionów Polskich. To jego mieszkańcy przyszli na spotkanie, by zwrócić uwagę na komplikacje, które mogą się pojawić tak podczas realizacji inwestycji (ciężkie samochody dowożące materiał), jak i funkcjonowania przedszkola, przychodni i świetlicy.

Boimy się, że od tego wzmożonego ruchu pojawią się pęknięcia na naszym bloku. Problemem jest także brak parkingów, już teraz ze znalezieniem wolnego miejsca na osiedlu jest wielki kłopot – mówiły przedstawicielki mieszkańców bloku sąsiadującego z drogą dojazdową.

Nad zgłoszonym problemem urzędnicy mają się pochylić.

Musimy znaleźć rozwiązanie, które pozwoli wyeliminować problem z dojazdem. Równolegle jeszcze w lutym ogłosimy przetarg na realizację tego zadania, jesteśmy na etapie przygotowywania koniecznej dokumentacji – mówi w rozmowie z portalem Bochnia z Bliska Rafał Nosek naczelnik wydziału inwestycji, rewitalizacji miasta i funduszy zewnętrznych w Urzędzie Miasta Bochnia.

5 komentarzy

5 Comments

 1. Avatar

  Dorota

  15 lutego 2024 godzina 06:54

  Przedszkole razem z przychodnią? Mam nadzieję, że pediatra też tam będzie.

  • Avatar

   Anonim

   15 lutego 2024 godzina 14:41

   Zanim wybudują pani dzieci już wyrosną

 2. Avatar

  Anonim

  15 lutego 2024 godzina 14:53

  A smog z okolo 100 samochodów do żłobka, przedszkola i przychodni, będziemy wdychać nie tylko z bloku 6 i 10, ale z zwielu okolicznych bloków.Budynek będzie zasłaniał przepływ powietrza, nie da się otworzyć okna, ani balkonu . Radzę przenieść go tam, gdzie będzie parking, dojście do budynku.Inaczej zadusicie nas w mieszkaniach.A w tym małym skrawku, zrobić mały skwerek zieleni, tam będą mogły iść na spacer matki z dziećmi i starsi odpocząć.

 3. Avatar

  Dość już Stefana i tej ekipy

  15 lutego 2024 godzina 21:34

  Zanim burmistrz i ten Nosek się pochyli i coś mądrego wymyslą to kadencji i życia im braknie hehe i jz.nic z tego nie będzie.Mądrzejsi muszą się za to zabrać.

  • Avatar

   pacjent z Niepodległości

   16 lutego 2024 godzina 00:28

   Ale ich radny J.Lysy zaorał na tej prezentacji. Posłuchajcie sami :
   https://www.youtube.com/watch?v=BVQaZvDVPW4
   Mnie najbardziej interesuje czyja to była inicjatywa aby zmarnotrawić pieniądze wydane na projekt przedszkola i dlaczego burmistrz zlecił nowy projekt na przedszkolo-klubo- przychodnię za kolejne setki tys.zł. Bo na pewno nie wnioskowali o to radni na sesjach .
   Ostatnia dowiedziała się o tym myku …. Komisja Oświaty i Zdrowia.
   A dyrektorka miejskiego ZOZu dopiero w trakcie publicznej prezentacji pierwszy raz(!) zobaczyła projekt obiektu który w połowie ma być przeznaczony dla kierowanej przez nią instytucji !!!!! Przy okazji powiedziała, że ona nie ma pełnej obsady kadrowej lekarzy nawet dla istniejącej przychodni przy ul. Floris.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra