Wydarzenia

Bochnia. Zamontowali progi zwalniające. Koniec rajdów na Uzborni?

Fot. Patryk Salamon

Na prostym odcinku prowadzącym w kierunku stawu w Rodzinnym Parku Uzbornia zamontowano progi zwalniające. Jest to odpowiedź na organizowane w tym miejscu nocne „rajdy samochodowe”.

Skarżyli się na nie mieszkańcy tej części miasta, ale także osoby, które w godzinach wieczornych bywały na terenie parku. Jeżdżące po prostym odcinku drogi z dużą prędkością samochody stwarzały ogromne niebezpieczeństwo. Pojazdy nie rzadko uderzały w lampy czy ustawione przy drodze znaki. Po licznych interwencjach mieszkańców magistrat zdecydował się na montaż w tym miejscu progów zwalniających.

Progi zostały umieszczone w celu zwiększenia bezpieczeństwa pieszych, rowerzystów, w tym dzieci poruszających się po terenie parku oraz ograniczenia uszkodzeń zieleni i mienia przez kierowców (połamane krzewy, wyłamane znaki drogowe, popękane obudowy lam oświetleniowych). Montaż progów był dokonany w ramach zadania ogólnego, tj. wprowadzenia zebranych projektów organizacji ruchu na terenie miasta – tłumaczy Andrzej Koprowski z bocheńskiego magistratu.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Witold

    04 marca godzina 10:32

    Bardzo dobra decyzja, swoją drogą nieudolnego zarządcy tego parku.
    Szkoda, że większość decyzji (jak choćby ostatnie nasadzenia drzew wzdłuż siatki) jest, przepraszam za słowo, GŁUPIA, ale może to pierwsze światełko w tunelu ciemnoty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra