Wydarzenia

Bochnia. Wyburzą stary budynek przy Sądeckiej, ale nie wiadomo, czy w tym roku

fot. Małgorzata Więcek-Cebula

Opuszczony budynek przy ulicy Sądeckiej w Bochni ma być wyburzony. W tym miejscu powstanie duży parking na pięćdziesiąt samochodów. Będzie do niego prowadziła droga łącząca ulicę Sądecką i Kącik.

– Dość długo trwało załatwianie spraw związanych z prawem własności terenu. Wszystko jest już jednak uregulowane. Mamy koncepcję zagospodarowania tej działki, na tej podstawie powstanie projekt – mówi Robert Cerazy, zastępca burmistrza Bochni.

Nie wiadomo jednak, czy budynek będzie wyburzony w tym roku. Jest to uzależnione od znalezienia wykonawcy tego zadania. Na rozbiórkę magistrat ma tylko 42 tys. zł. Oferta, która wpłynęła do UM w Bochni na realizacje tego zadania, opiewa na 110 tys. zł.

Planowany parking będzie obejmował teren od ulicy Kącik do końca działki, na której jest zlokalizowany stary budynek. Garaże – blaszaki, które znajdują się w tym miejscu zostaną przeniesione.

2 komentarze

2 Comments

 1. wiliam

  02 października godzina 13:00

  15 lipca 2013 roku GK pisała : ,,Dodatkowe miejsca dla czterech kółek planowane są przy ul. Sądeckiej. W tej chwili stoi tam jeszcze wielki komunalny budynek. Miasto wyburzy go i oczyści plac. Wstępna koncepcja parkingu w tym miejscu jest już jednak gotowa. ”
  I co zrobiono przez kolejnych 6 lat Panie Vice ?

 2. wiliam

  02 października godzina 13:47

  To mamy już porobione
  ,,Gmina Miasta Bochnia, zawiadamia że w wyniku przeprowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia, którego wartość nie przekracza wyrażonej w złotych równowartości kwoty 30 000 euro na realizację zadania polegającego na: „Rozbiórka budynku mieszkalnego przy ul. Sądeckiej 7 w Bochni na działce nr 6157/7.
  Gmina Miasta Bochnia, informuje, że złożone oferty znacznie przewyższają środki zabezpieczone w budżecie.”
  A może ogłosić normalny przetarg a wtedy okaże się , że mamy wielu tańszych oferentów !
  PS.
  Zapytanie ofertowe skierowano do kogo ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra