- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Bochnia. Wobec 130 osób zalecono kwarantannę. Większość z nich to pacjenci i personel SOR w Bochni

- REKLAMA -

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna potwierdziła, że kwarantanną na terenie powiatu bocheńskiego objęte zostało dziś 130 osób. W zdecydowanej większości to pracownicy SOR w Bochni, ale też pacjenci, którzy byli hospitalizowani na tym oddziale 11 lub 12 marca.

Te dwa dni to okres, w którym na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Bochni przebywał 49-letni mieszaniec Niepołomic. Mężczyzna trafił tu z prywatnego gabinetu lekarskiego w Niepołomicach. Bochnię wybrał, bo jest tu zdecydowanie krótszy czas oczekiwania, niż np. w pobliskim Krakowie. Mężczyzna miał biegunkę i gorączkę. Lekarze z Bochni zlecili mu test na Clostridium, gdy okazał się ujemny, odesłali pacjenta do domu.

Nie było żadnych wskazań, by zostawić 49-latka na dłużej w szpitalu. Mężczyzna nie przyznał się zresztą, że miał kontakt z kimś, kto wrócił zza granicy. Nie był więc traktowany jako pacjent z podejrzeniem koronawirusa.

Po kilku dniach, już poza Bochnią, zalecono pacjentowi kwarantannę. Wykonano też badanie na obecność koronawirusa. Dziś przyszedł wynik. Okazał się dodatni.

Mężczyzna jest czwartym pacjentem w Małopolsce z koronawirusem (obecnie jest ich już pięciu). Czuje się dobrze, jest hospitalizowany w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

Zaraz po tym, jak do Bochni dotarła informacja o dodatnim wyniku na obecność koronawirusa u 49-latka, zdecydowano o zastosowaniu kwarantanny wobec personelu szpitala, który miał z nim kontakt 11 i 12 marca.

Kwarantanną zostali objęci także pacjenci, którzy w tym czasie przebywali na SOR. Dziś zostali oni telefonicznie powiadomieni o decyzji PSSE w Bochni. Kwarantanną objęto także wszystkich domowników pacjentów, którzy mieli kontakt z 49-latkiem. Zakaz opuszczania miejsca zamieszkania potrwa do przyszłego czwartku.

16 komentarzy

16 Comments

 1. wkurzony

  17 marca godzina 23:54

  Nie przyznał się że miał kontakt? akurat, obciążyć go kosztami dezynfekcji, leczenia i kwarantanny wszystkich 130 osób to sobie moment przypomni i bedzie to nauczka dla takich osłów że na SOR się z takim gównem nie lata.

  • .

   18 marca godzina 08:20

   Wracają dorobkiewicze bez ubezpieczenia.

  • Alicja

   18 marca godzina 10:55

   Racja gdyby musial zapłacić i to nie mało, to może by zrozumiał swoją głupotę i nieodpowiedzialnosc, choć nie wiem . Teraz gdy tak bardzo potrzeba personelu medycznego przez cymbala inni pracownicy medyczni będą musieli pracować podwójnie.

  • Anonim

   18 marca godzina 12:00

   Popieram

 2. System.

  18 marca godzina 00:18

  Witam. Przekroczyłem granice niemiecko-polską w poniedziałek o 3 rano. Jestem obięty 2 tygodniwą kwarantanną domową. Łącznie z żoną i 3 dzieci. Mija 3 doba w pl i nie miałem jeszcze kontroli. W telewizji twierdzą że sprawdzają 2 razy dziennie. Poinformowałem mops o mojej sytuacji. Na większość z moich pytań pani odpowiadała ze się dowie i oddzwoni.. Miną poniedziałek. Miną wtorek… Może dziś się wreszcie dowie…. I może zadzwoni. Pozdro

  • Doktor z Nadwagą

   18 marca godzina 06:51

   Bądź rozsądny, siedź w domu, pomożesz w ten sposób sobie i innym. Zdrowia…

   • Bysiu

    18 marca godzina 14:47

    Ciekawe w którym gabinecie prywatnym był ten człowiek bo przecież tam też ludzie pracują

  • odp.

   18 marca godzina 08:30

   Tej pani z mopsu trzeba było powiedzieć ze jak nie oddzwoni to do niej pójdziesz, moze wtedy by nie zlewała sytuacji, podobno włodarze miast są odpowiedzialne za pomoc osobom w kwarantannie, tyle że nie w Bochni

   • Zaniepokojona

    18 marca godzina 11:24

    Ale po co im ta kwarantanna ??? Ludzie przecież oni pracowali,spotykali się przez cały tydzień z innymi !!! To teraz im kwarantanna pomoże?? A co z tymi wszystkimi co mieli z nimi kontakt ?? Dlaczego nie zrobią im testów?? Bo są tylko dla Ministrów ??

    • .

     18 marca godzina 12:23

     Test na korona to nie test ciążowy, nie wystarczy nasikać do okienka i już, pomyśl zanim palniesz , ile jest laboratorium w Polsce które wykonują testy i ile jest osób które mają odpowiednie uprawnienia do wykonywania takich testów bo nie wszyscy laboranci takie mają i ile oni zarabiają, jak się zorientujesz, poczytasz to wtedy się udzielaj, wiedza nie boli. Jak będą robić każdemu kto kichnie i pierdnie to kto będzie robił tym naprawde chorym.

  • Ja

   18 marca godzina 15:02

   To dziwne. Sąsiadka była objęta kwarantanną i policja przyjeżdżała codziennie sprawdzała

  • Annika

   18 marca godzina 21:28

   A co z pacjentami POZ których przyjmowł lekarz pełniący zapewne wcześniej dyżur w szpitalu, i to przez kilka dni, bo przecież trochę to trwało zanim okazało sie, że to był „koronowany” pacjent…

  • Kolo

   19 marca godzina 10:42

   A do czego ci ta kontrola?? Po kontroli zamierzasz gdzieś wychodzić czy jak?

 3. ?

  18 marca godzina 00:18

  ?

 4. ?

  18 marca godzina 07:12

  A co zemną ja tam byłam na drugi dzień z dzieckiem. On może nie skłamał że nie miał kontaktu bo go nikt nie zapytał jak nas.

 5. Anonim

  18 marca godzina 11:10

  Całodobowa opieka w Niepołomicach prawie zawsz odsyła na SOR albo lekarz jest na wizycie domowej tylko nie dodaja że u siebie w domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra