- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

BOCHNIA. W sobotę gorący posiłek dla seniorów. Tym razem będzie to zupa ziemniaczana

- REKLAMA -

W sobotę bocheński oddział Caritas zaprasza seniorów na gorącą zupę. Będzie ona wydawana o godzinie 12 w siedzibie Caritas przy Placu Św. Kingi. Tym razem, zresztą podobnie jak poprzednio, do posiłku będzie dodawany deser.

To już ostatnia odsłona akcji, której inicjatorką jest Marta Mrzygłód. Pierwszy raz gorący posiłek trafił do seniorów w listopadzie, potem w grudniu. W styczniu zdecydowano się akcję wyjątkowo przenieść na drugą sobotę miesiąca. Gorący posiłek po raz ostatni będzie wydawany w najbliższą sobotę – 4 lutego.

Organizatorzy akcji przypominają, że mogą też dostarczyć posiłek potrzebującym seniorom. Chodzi o osoby starsze mające problem z poruszaniem się. Informacje w tej sprawie można przekazywać drogą mailową na adres: mmrzyglod@poczta.onet.pl lub bezpośrednio do siedziby Caritas przy Parafii Św. Mikołaja

Zupy dla seniorów gotuje Bar Gucio.

5 komentarzy

5 Comments

 1. Avatar

  Laska

  01 lutego 2023 godzina 01:13

  Konfederasci promują się przy pomocy zupy dla ubogich?
  60 porcji po 300 ml zupy? To musiał być w fabryczny wydatek.

  • Avatar

   Konfederasci

   01 lutego 2023 godzina 18:20

   Laska czekamy na sponsoring z Twojej prywatnej kieszeni na jakiś szczytny cel. Fabryczne wydatki rozpoczynają się od kwoty 600 zł w górę, także czekamy aż się wykażesz zarówno finansowo i społecznie.

   • Avatar

    Laska

    01 lutego 2023 godzina 21:21

    600 zł za 18 litrów zupy? Nie bądź śmieszny.

    • Avatar

     Konfederasci

     03 lutego 2023 godzina 01:13

     Laska zejdź na ziemię. Po pierwsze gdzie jest napisane że wydajemy porcje 300 ml zupy? Nie twórz sobie swoich wersji na potrzebę hejtu. Dla Twojej wiadomości, bo widzę, że trzeba Cię uświadomić – wydajemy zupę w pojemnikach styropianowych 460 ml, które trzymają ciepło. Trzeba takie pojemniki zakupić razem z pokrywkami, do tego łyżki, serwetki i reklamówki. Porcja zupy to 10 zł, prócz pojemników styropianowych, pokrywek, łyżek, serwetek, do tego sobie dolicz koszt paliwa do rozwiezienia posiłków tam gdzie są Osoby Potrzebujące, które mają problem z poruszaniem się, plus dolicz słodki deser do każdej porcji, a i jeszcze ważny dodatek – osoby, które się tym zajmują poświęcają swój czas ZA DARMO. To co, kiedy stawiasz zupę Seniorom? Caritas ma dyżury w lokalu w każdy wtorek od 10.00 – czekamy na Ciebie. Zamiast prostackich komentarzy pisanych wygodnie zza klawiatury komóreczki lub komputerka może się weźmiesz do realnej pracy. Na pewno osoby Potrzebujące się ucieszą.

  • Avatar

   Mirosław Małek

   01 lutego 2023 godzina 20:34

   Laska zamilkła. A wy działałajcie nadal. Pozdrowienia dla organizatorów.Dziękuję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra