Wydarzenia

Bochnia. W końcu! Ruszyły prace wykończeniowe na Solnej i Sutoris. Kiedy otwarcie?

Dobra wiadomość dla mieszkańców Bochni, a szczególnie ścisłego centrum miasta. Ruszyły prace wykończeniowe na ulicach Solnej i Sutoris.

– Wykonano już montaże uzbrojenia żeliwnego sieci, montaże włazów, krat. Rozpoczął się montaż słupów oświetlenia ulicznego. Po wykonaniu tych prac zaplanowano końcowe roboty brukarskie, nasadzenia i montaż poszczególnych  elementów małej architektury – wylicza Robert Cerazy, zastępca burmistrza Bochni.

Samorządowiec zapewnia także, że w najbliższym czasie po wydaniu decyzji na rozszerzenie badań przez Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków mają rozpocząć się prace archeologiczne przy fundamentach ratusza.

– Chodzi o odmulenie i oczyszczenie wykopu oraz skaning (pozyskanie informacji o kształcie obiektu). Po wykonaniu skaningu będą prowadzone prace konserwatorskie przy reliktach kamiennych i drewnianych – dodaje Robert Cerazy.

Odnowione zostaną także elewacje czterech komunalnych kamienic w centrum miasta. Chodzi o budynki nr 14 (w ramach rewitalizacji) oraz 1, 3 i 15 jako projekt „Cieszmy oczy”.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra