- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

BOCHNIA. Uroczysta gala na 775. urodziny kopalni soli i otwarcie nowej trasy turystycznej – DUŻO ZDJĘĆ

- REKLAMA -
Fot. Szymon Zięba

Bogatą oprawę miała Gala z okazji Jubileuszu 775-lecia Kopalni Soli w Bochni. Wydarzenie połączono z inauguracją nowej trasy turystycznej „Solny Świadek”. Dziś trasą przeszli goście, za kilka dni będzie ona dostępna dla wszystkich turystów.

O tym, co zmieniło się w ostatnim czasie w bocheńskiej kopalni mówił podczas gali prezes Zygmunt Dobrowolski. Wspomniał o nowym zadaszeniu nad szybami Campi i Sutoris, podświetlanych napisach oraz placu zabaw, który został otwarty przy Campi. Prezes mówił też o rozpoczętym remoncie budynku starej Warzelni. Do tej pory wymieniono w nim okna i naprawiono ścianę zewnętrzną. W planach jest uruchomienie w nim kuchni centralnej i restauracji.

– Pozwoli to na dalsze obniżenie kosztów oraz otwarcie się na potrzeby miasta i mieszkańców Bochni. Wprowadziliśmy też koncepcję ruchu turystycznego na dwa szyby, polegającą na zjeździe turystów szybem Campi i wyjeździe szybem Sutoris oddalonym o tysiąc metrów od miejsca zjazdu, w samym centrum miasta. Doprowadzi to do ożywienia ruchu turystycznego w centrum Bochni – zapewniał prezes Zygmunt Dobrowolski.

W uroczystym wydarzeniu uczestniczyli posłowie, samorządowcy, przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego i Marszałkowskiego, a także pracownicy kopalni.

Gratuluję jubileuszu i cieszę się, że taki obiekt, jak Kopalnia Soli w Bochni ma jeszcze bogatszą ofertę turystyczną. Ciszy także fakt, że kopalnia otwiera się na centrum miasta, to właściwy kierunek – mówił Józef Gawron, Wicemarszałek Małopolski, ale też członek Rady Nadzorczej Kopalni Soli Bochnia.

Galę wzbogacił koncert przedszkolaków z górniczego Przedszkola nr 3 w Bochni oraz młodych artystów z Fundacji Młode Talenty. Wystąpiła także Orkiestra Dęta Kopalni Soli Bochnia.

Fot. Szymon Zięba

2 komentarze

2 Comments

 1. Avatar

  Przodowy

  29 września 2023 godzina 03:36

  Stefek się usunął kolejny raz po blamażu inwestycji w mieście….i dobrze.Za to Staszek „chorągiewka” jest obecny jak zwykle i darmoszką nie pogardzi.

 2. Avatar

  zigi

  30 września 2023 godzina 09:08

  Dobrze że się udało nową trasę otworzyć, poprzedni prezes razem ze swoimi pomagierami robił przecież wszystko żeby nie doszło do jej otwarcia, aktualny nie przeszkadzał, ale cała zasługa w jej skończeniu w rękach pana Zięby i garstki ludzi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra