- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Bochnia. Sześć firm jest zainteresowanych przebudową budynków pokopalnianych na Plantach Salinarnych

fot. małgorzata więcek-cebula
- REKLAMA -

Dziś o godzinie 10 otwarto, oferty, które wpłynęły na przetarg ogłoszony przez UM w Bochni, a dotyczący przebudowy budynków pokopalnianych zlokalizowanych na Plantach Salinarnych w Bochni. Realizacją inwestycji zainteresowane jest sześć firm.

– Przetarg cieszył się dużym zainteresowaniem. Teraz będziemy te oferty analizować, sprawdzać przygotowane kosztorysy. Rozstrzygnięcia przetargu należy się spodziewać w połowie kwietnia – powiedział w rozmowie z portalem bochniazbliska.pl Rafał Nosek, naczelnik wydziału inwestycji, rewitalizacji miasta i funduszy zewnętrznych UM w Bochni.

Był to kolejny przetarg. Poprzednie nie przyniosły rozstrzygnięcia ze względu na wysokość ofert, które zdecydowanie przekraczały możliwości finansowe miasta.

Wszystko wskazuje na to, że w tym przypadku ten problem uda się rozwiązać, przynajmniej dwie z ofert mieszczą się w przewidzianej kwocie ok 4 mln zł. Tylko jedna przekracza 5 mln zł.

Na przebudowę kuźni i lodowni miasto otrzymało 2 mln zł dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.

W budynkach na Plantach przewidziane jest Centrum Informacji Turystycznej, ale też klimatyczna kawiarnia. Zaplanowano tu także toalety oraz miejsce do organizacji niewielkich imprez kulturalnych i eventów.

Odremontowane budynki mają wyglądać tak:

Na realizację inwestycji firma ma czas do 30 września 2021 r.

A co z pozostałą częścią Plant Salinarnych?

– W tej chwili przygotowujemy wniosek do Funduszy Norweskich na realizację całości Plant Salinarnych – zapowiedział Robert Cerazy zastępca burmistrza Bochni w wywiadzie „Zapytam wprost” udzielonym portalowi bochniazbliska.pl ZOBACZ

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra