Wydarzenia

Bochnia, Brzesko. Strajk nauczycieli? Na decyzję trzeba czekać do wieczora

Dziś na godzinę 18 zaplanowano kolejne rozmowy pomiędzy ZNP a przedstawicielami rządu. Jeśli strony się nie dogadają, jutro rozpocznie się strajk nauczycieli w szkołach. W piątek dyrekcje szkół umieściły informacje na stronach internetowych i profilach FB kierowanych przez siebie placówek. Proszą rodziców, by śledzili medialne doniesienia, bo wszystko rozstrzygnie się dziś wieczorem.

SP nr 1 w Bochni:

W związku z planowanym strajkiem nauczycieli, który ma się rozpocząć 8 kwietnia 2019 r. bardzo proszę, jeśli to możliwe, o zapewnienie opieki dzieciom w tym i w kolejnych dniach w razie kontynuowania protestu przez pracowników szkoły. Jeżeli przedstawiciele organizacji związkowych oraz strona rządowa dojdą do porozumienia, strajk zostanie odwołany, zajęcia w szkole będą odbywały się zgodnie z planem.

Prosimy o śledzenie informacji na ten temat w mediach oraz na stronie internetowej naszej szkoły.

SP nr 2 w Bochni:

W związku z trwającymi rozmowami między przedstawicielami Rządu, a Związkami Zawodowymi, w sprawie sytuacji w oświacie, zwracamy się z prośbą o śledzenie bieżących wydarzeń w tym zakresie.

Jeżeli zostanie osiągnięte porozumienie, to w poniedziałek (8 kwietnia br). zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w szkole będą odbywać się bez zakłóceń, zgodnie z obowiązującym tygodniowym rozkładem zajęć.

Gdyby natomiast porozumienia nie osiągnięto, to zwracamy się z prośbą o nieprzysyłanie dzieci, jeżeli mogą mieć zapewnioną opiekę w domu. W sytuacji, gdy nie będzie możliwe zapewnienie im opieki w domu, to szkoła zagwarantuje dla wszystkich przybyłych uczniów zajęcia opiekuńcze.

SP nr 4 w Bochni:

Szanowni Państwo! Rodzice i Prawni Opiekunowie naszych uczniów!

Jeśli zostanie ogłoszony strajk w związku z wynikami przeprowadzonego referendum, zajęcia w szkole 8 kwietnia 2019 roku będą zawieszone do odwołania. Wynika to z niemożliwości zapewnienia dzieciom higienicznych i bezpiecznych warunków pracy. Prosimy Rodziców o zapewnienie dzieciom opieki, a tylko wtedy, gdy to nie będzie możliwe,
o przysłanie dziecka do szkoły.

Szkoła zapewni opiekę uczniom, którzy przyjdą na zajęcia w poniedziałek,
gdyż takie możliwości Szkoły wynikają z posiadanych przeze mnie w dniu dzisiejszym danych.

W związku z powyższym w poniedziałek będą realizowane zajęcia tylko opiekuńcze. Uczniowie powinni przyjść na zajęcia zgodnie z planem lekcji na dany dzień. Zajęcia świetlicowe będą prowadzone do godz. 16.30. Dyrektor szkoły Barbara Krakowska

SP nr 7 w Bochni

Szanowni Państwo! Rodzice i Prawni Opiekunowie naszych uczniów!
W związku z przewidywanym strajkiem dni: 08.04.2019r. i 09.04.2019r., w których odbywają się rekolekcje, będą wolne od zajęć dydaktyczno–wychowawczych dla uczniów klas V–VIII i oddziałów gimnazjalnych. W tych dniach dla uczniów, zostaną zorganizowane zajęcia opiekuńcze w świetlicy szkolnej. Uczniowie, którzy nie przyjdą do szkoły, idą prosto do kościoła samodzielnie lub pod opieką rodzica.

Przedszkole nr 1 w Bochni:

Kolejne negocjacje przed nami. Przewodnicząca Rady Dialogu Społecznego Dorota Gardias zaproponowała kontynuowanie rozmów w niedzielę po południu (18.00). Proszę Państwa o śledzenie informacji. W przypadku, gdyby strony rozmów ponownie nie doszły do porozumienia to 8.04 rozpocznie się zapowiadany strajk do odwołania. Każdego dnia pracownicy mają wpisać się na listę osób strajkujących- jeżeli zdecydują się na strajk. Dopiero wtedy każdy dyrektor będzie wiedział, czy ma do dyspozycji N-li i pracowników obsługi, bo oni też strajkować planują i ile osób ma do dyspozycji. Na ten moment mogę zapewnić sama opiekę dla 25 dzieci w godzinach od 8.00-13.00. Innych nauczycieli do dyspozycji przynajmniej w poniedziałek, mogę nie mieć (zaznaczam, że jeżeli dojdzie do strajku). W związku z sytuacją kryzysową, jeszcze raz ponawiam prośbę o zaplanowanie opieki dla dziecka, na wypadek strajku i przedłużającego się strajku.

A CO W SZKOŁACH ŚREDNICH?

Chęć przyłączenia się do strajku deklarują nauczyciele: I LO, II LO oraz ZS Nr 3 w Bochni, a także także pracownicy bocheńskiej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

Strajkować nie zamierzają pracownicy Zespołu Szkół Nr 1 oraz Zespołu Szkół Nr 2 w Bochni.

A jak to wygląda w Brzesku?

W 12 placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Brzesko przeprowadzone zostało referendum strajkowe, w którym wzięło udział 522 uprawnionych do głosowania, co stanowi 82 proc. ogólnej liczby uprawnionych. Za przeprowadzeniem akcji strajkowej opowiedziało się 457 głosujących, co stanowi 88 proc. biorących udział w głosowaniu. W Brzesku nie będą strajkować nauczyciele wszystkich gminnych przedszkoli.

Które szkoły w Brzesku będą strajkowały?W 12 placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Brzesko…

Opublikowany przez Urząd Miejski w Brzesku Środa, 27 marca 2019

Do protestu nauczycieli mają się przyłączyć wszystkie placówki prowadzone przez powiat brzeski.

– Tak przynajmniej wynika z referendum przeprowadzonego w szkołach. Strajkować planują nauczyciele czterech Zespołów Szkół, dwóch placówek oświatowych i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej – wylicza Joanna Motak, dyrektor edukacji w Starostwie Powiatowym w Brzesku.

PILNE! Komunikat ZNP i FZZ: Dotychczasowe propozycje rządu nie dają podstaw do odwołania strajku w ramach legalnie…

Opublikowany przez ZNP Piątek, 5 kwietnia 2019
1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Maciek

    08 kwietnia godzina 11:12

    Ciekawe co na to ciężko pracujący rodzice, harujący po 8-10 godzin dziennie (a nie 3-4 godziny dziennie), za stawki obowiązujące w regionie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra