Wydarzenia

Bochnia. Spontaniczna akcja szycia maseczek dla szpitala i przychodni. Może się przyłączysz?

Nie trzeba było długo czekać! Mamy bocheńską inicjatywę, która jest odpowiedzią na ogólnopolski brak maseczek w szpitalach i przychodniach. Z pomysłem, by wesprzeć szpital, przychodnie, ale też służby porządkowe szyjąc dla nich maseczki – wyszła Ewa Maciuszek.

– Warto wykorzystać wolny czas, który mamy na coś pożytecznego – tłumaczy organizatorka akcji.

Ze swoim pomysłem podzieliła się wczoraj wieczorem na FB. Dziś rano sama kupiła 30 metrów materiału. Pierwsza maseczka już powstała.

– Uszyła ją moja przyjaciółka Klaudia Rybka, która zawodowo zajmuje się krawiectwem. Będą kolejne maseczki, czekamy tylko na rozmowę z dyrektorem szpitala w Bochni, który doprecyzuje, jakie maseczki w tej placówce są potrzebne – mówi organizatorka akcji.


Dwanaście pań gotowych do szycia już czeka. Osoby zainteresowane wsparciem tej inicjatywy (zakup materiału, ale też szycie maseczek) mogą kontaktować się z inicjatorką akcji pod nr tel. 602 532423

Maseczki mają trafić nie tylko do bocheńskiego szpitala, ale także do przychodni, komendy policji, komendy straży pożarnej i komendy straży miejskiej.

Dla akcji została utworzona grupa na FB TUTAJ

O tej inicjatywie będziemy informować!

8 komentarzy

8 Comments

 1. Sąsiadka

  16 marca godzina 18:40

  Klaudia ❤ pozdrawiam!

  • Anonim

   16 marca godzina 21:38

   • Kasia

    17 marca godzina 21:20

    Trzeba mieć swój materiał raczej, bo sklep z materiałami zamknięty. Ale wszędzie piszą, że maseczki są dobre tylko dla chorych. Nie umiem zrozumieć tylko dlaczego lekarze wcześniej nie pomyśleli o maseczkach i innym zabezpieczeniu? Zarabiają ogromne pieniądze. Tyle, że teraz one są już mało istotne, bo trudno będzie wygrać z tym wirusem. Prawda jest taka, że za chwilę nie będzie lekarzy, ksìęży i innych, bo walka jest nierówna i nie jesteśmy na nią przygotowani w ogóle. I znów jest tak, że jak nam Bóg nie pomoże to nic już nam nie pomoże. No ale szyć można lepsze i to niż nic.

    • Aga

     19 marca godzina 11:07

     Kobieto ty chyba nie wiesz co piszesz i nic a nic nie rozumiesz

  • Klaudia

   17 marca godzina 19:00

   DZIĘKUJĘ

 2. Ala

  18 marca godzina 08:05

  Jak już to maseczka powinna mieć gumki zamiast stałych uchwytów, to musi pracować, każdy ma inną anatomię, rozmiary twarzoczaszki, dwa to pytanie w jaki sposób szyjący udowodni że są sterylne te maski? Czuba że przejdą godziesz jakiś proces stery.

 3. Aga

  19 marca godzina 11:08

  Kobieto ty chyba nie wiesz co piszesz i nic a nic nie rozumiesz

 4. Aga

  19 marca godzina 11:09

  BRAWO DZIEWCZYNY!!!JESTEŚCIE WIELKIE❤❤❤

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra