- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Bochnia. Rewelacja! Ponad 11 tys. zł z kiermaszu dla malutkiej Lilki

- REKLAMA -

11 060 i 51 zł tyle dokładnie zebrano podczas kiermaszu, jaki odbył się w niedzielę w Małej Czarnej Bistro. Sprzedano około tysiąca książek. Dochód z tej akcji, której patronowała Fundacja Auxilium zostanie przeznaczony na leczenie Lilki.

Wczoraj pisaliśmy o ogromnym zainteresowaniu akcją, dziś podajemy jej imponujący wynik finansowy!

Dlaczego warto pomóc Lilce?

Lilianka to maleńka dziewczynka, która cierpi na Zespół Westa. Charakteryzuje się on u niej obniżonym napięciem mięśniowym, opóźnieniem psychoruchowym i atakami padaczki. Dziewczynka jest pod stałą opieką neurologiczną.

Lilianka ma również problemy ze wzrokiem  tj. błądzenie oczu, brak wodzenia wzrokiem.  Pierwsza konsultacja okulistyczna w szpitalu w Katowicach wykazała już bardzo dużą nadwzroczność (+6,75 oraz 7,75). Problemy ze wzrokiem znacznie utrudniają rozwój psychoruchowy oraz rehabilitację.

Od trzeciego miesiąca życia dziewczynka jest rehabilitowana metodą NDT-Bobath oraz metodą Vojta. Lilka mając 6 miesięcy nie unosi główki, nie bawi się zabawkami, nie wkłada rączek do buzi. Wspierana jest opieką specjalistów rehabilitacji, osteopaty, neurologów, logopedów. W niedalekiej przyszłości dodatkowo neurologopedą i tyflopedagogiem.

Lilianka wymaga wielospecjalistycznej opieki, intensywnej długotrwałej rehabilitacji (wspartej turnusami rehabilitacyjnymi) dalszą diagnostyką oraz wsparciem  wczesnego rozwoju.  

Leczenie i rehabilitację Lilianki można wesprzeć przekazując pieniądze na jej subkonto w Alior Banku: 32 2490 0005 0000 4600 9798 3721, prowadzone przez Fundację Auxilium, której dziewczynka jest podopieczną.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra