Wydarzenia

Bochnia. Przy bocheńskim magistracie powstaje parking… dla urzędników

Fot. Małgorzata Więcek-Cebula

Od zachodniej strony budynku Urzędu Miasta w Bochni przy ulicy Rzeźnickiej powstaje parking. Na razie trwa wyburzanie znajdujących się tam obiektów i porządkowanie terenu. Plac postojowy ma być gotowy jeszcze w grudniu.

To na razie teren będzie tylko utwardzony. Z dodatkowych miejsc parkingowych będą mogli korzystać jednak tylko urzędnicy bocheńskiego magistratu. – Przynajmniej w godzinach pracy, po południu teren będzie ogólnodostępny – tłumaczy Stefan Kolawiński, burmistrz Bochni.

Pomysł, nie do końca podoba się mieszkańcom Bochni. Zwłaszcza tym, którzy dojeżdżają do pracy spoza centrum miasta i za pozostawienie pojazdu na parkingu muszą płacić. Zwracają uwagę, że parking dla urzędników powstaje z publicznych pieniędzy, które mogłyby być zagospodarowane na inny cel.

3 komentarze

3 Comments

 1. wiliam

  30 listopada godzina 15:01

  Cytat: ,,Przynajmniej w godzinach pracy, po południu teren będzie ogólnodostępny – tłumaczy Stefan Kolawiński, burmistrz Bochni.” Panie Burmistrzu nie kpij pan z Mieszkańców ! Miej Pan odwagę i wywieś listę uprawnionych do parkowania samochodów, a wtedy okaże się kto ma względy pańskie . Po godzinach to wszystkie parkingi są bezpłatne i wolne ! Nam zależy na wolnych miejscach w godzinach pracy urzędów i sklepów – głównie do południa !!!

 2. Filozof

  30 listopada godzina 21:43

  Jest parking na tzw. Ruskim rynku za darmo można zaparkować i iść na zakupy, trzeba chcieć a nie tylko krytykować. A to ze pracodawca dba o pracowników to fakt świadczy o nim paskudnie. Więcej aut na parkingu dla urzędników więcej miejsca dla innych.

 3. do filozofa

  01 grudnia godzina 14:47

  Istny bełkot – cytat :,, A to ze pracodawca dba o pracowników to fakt świadczy o nim paskudnie. Więcej aut na parkingu dla urzędników więcej miejsca dla innych.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra