Wydarzenia

Bochnia. Prawie 5 mln zł na stabilizację osuwiska na Łychowie

fot. UW w krakowie

Dobra wiadomość dla Bochni. Samorząd otrzymał 4,8 mln zł na stabilizację osuwiska na Łychowie. Wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na to zadanie. Jest szansa, jeśli uda się wyłonić wykonawcę, że roboty ruszą w ciągu najbliższych miesięcy.

Promesę na dofinansowanie tego zadania burmistrz Stefan Kolawiński odebrał w sobotę w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie z rąk wicepremier Beaty Szydło, ministra Joachima Brudzińskiego oraz wojewody małopolskiego Piotra Ćwika.

-Cieszymy się, bo to pilne zadanie dla Bochni. Osuwisko, które mocno uaktywniło się w 2010 roku zagrażało nie tylko drodze, ale także budynkom mieszkalnym zlokalizowanym na tym terenie – mówi Andrzej Koprowski, rzecznik prasowy UM w Bochni.


Promesę na wykonanie dokumentacji geologiczno – inżynierskiej w ramach zadania pn. Zabezpieczenie i stabilizacja osuwiska wraz z odbudową drogi i usunięciem skutków w ciągu drogi powiatowej Żegocina – Kamionna w miejscowości Bełdno w wysokości 40 tys. zł odebrali też przedstawiciele bocheńskiego starostwa.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra