- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

BOCHNIA. Ponad 250 choinek z Pustyni Błędowskiej trafiło dziś do mieszkańców Bochni – ZDJĘCIA

Fot. Małgorzata Więcek-Cebula
- REKLAMA -

Przy szybie Campi bocheńskiej kopalni rozdawano dziś choinki. To sosny usunięte z Pustyni Błędowskiej w ramach ochrony tamtejszego krajobrazu. Z najlepszymi życzeniami świątecznymi mieszkańcom Bochni przekazywali je: Marcin Guzik dyrektor Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego, Józef Gawron wicemarszałek Małopolski i Zygmunt Dobrowolski prezes Kopalni Soli Bochnia.

Akcja, która w tym roku trafiła solnego grodu realizowana jest od dwóch lat przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego.

W tym roku oprócz Bochni, gdzie przywieźliśmy 250 choinek, drzewka rozdawaliśmy także w Krzeszowicach i przy Pustyni Błędowskiej – mówi w rozmowie z portalem Bochnia Brzesko z Bliska Marcin Guzik dyrektor ZPK.

W Bochni do akcji włączył się Józef Gawron wicemarszałek Małopolski.

W ramach tej inicjatywy dajemy drugie życie choinkom, które w ramach ochrony krajobrazu Pustyni Błędowskiej muszą być z jej obszaru usunięte – podkreślał wicemarszałek Józef Gawron.

Wycinka drzew na pustyni odbywa się regularnie. Jej celem jest zachowanie cennych i bardzo rzadkich jak na polskie tereny siedlisk m. innymi szczotlichy siwej czy macierzanki.

Inicjatywę wparł Zygmunt Dobrowolski prezes Kopalni Soli Bochnia.

Bardzo mi się spodobał ten pomysł, dlatego bez zastanowienia przyjąłem propozycję, aby akcję zorganizować przy Kopalni Soli Bochnia. Sam także skorzystałem i jedną z choinek zabieram do swojego domu – zapewniał prezes kopalni.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra