- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Bochnia. Pacjent z podejrzeniem koronawirusa zgłosił się do SOR w Bochni

- REKLAMA -

Około 40-letni obcokrajowiec we wtorek w południe zgłosił się do bocheńskiego oddziału ratunkowego. – Miał między innymi gorączkę – mówi Jarosław Gucwa, szef SOR w Bochni.

Mężczyzna, który służbowo sporo podróżuje po świecie (w ostatnich tygodniach odbył kilkanaście lotów samolotem) nie trafił jednak do oddziału zakaźnego, zalecono mu jedynie dwutygodniową domową kwarantannę. Mężczyzna przebywa na terenie Bochni.

– Pacjent podczas tych podróży nie odwiedził krajów, gdzie został zdiagnozowany przypadek koronawirusa, nie spełniał więc kryterium epidemiologicznego, stąd nie kwalifikował się do przyjęcia na oddział zakaźny – tłumaczy Jarosław Gucwa.

SOR w Bochni nie został zamknięty, wdrożono jednak procedurę stosowaną w przypadku pacjentów z podejrzeniem koronawirusa i zdezynfekowano wszystkie pomieszczenia, w których ten mężczyzna przebywał.

9 komentarzy

9 Comments

 1. As

  04 marca godzina 13:10

  A w samolocie nie mógł mieć kontaktów z chorymi którzy przebywali w krajach zagrożonych

 2. Mieszkaniec

  04 marca godzina 13:24

  Czy to tak trudno przed dwoma wejściami do szpitala zamieścić duże tablice mówiące wyrażnie jak pacjenci z podejrzeniem koronawirusa powinni się zachować? To chyba są mniejsze koszty niż dezynfekowania SORU i narażanie innych pacjentów wraz z i personelem szpitala.

  • Anonim

   04 marca godzina 23:09

   Są informacje właśnie

 3. Moim zdaniem

  04 marca godzina 15:08

  Przecieżby można byłoby wziąć krew do badania i po 2 dniach mieć wyjaśnienie co do choroby pacjenta. Przez 2 tygodnie jeśli jest zaatakowany przez wirusa może zarazić dużą grupę osób, albo….. Wtedy kto będzie odpowiedzialny za teoretyczne postawienie diagnozy – diagnoza na oko, bo tak mi się wydaje. Jak się nie robi badań, to nie ma wirusa – tylko dlaczego ludzie umierać będą hurtowo?

  • Ry6db5h7dj5d94h6f

   04 marca godzina 19:12

   98xhnshagdhqhshnxbndhsnsnajdheijFbbhhB8U38yu3uUhfhfhdb8FuehIEFN1Jjyi2usvfxihhquhą , u,yzhhzhxhsheihjjjz dziękuję

  • Xyz

   04 marca godzina 22:10

   Zamiast zająć się pacjentem-zrobić badanie i sprawa jasna to najlepiej powiedzieć…. Nic Ci nie jest idź do domu. A potem kto będzie odpowiedzialny za życie pacjenta?…. I nie tylko jego.

 4. Zdrowy :)

  04 marca godzina 15:13

  Ludzie mają coś nie tak tyle się mówi ostatnio w sumie nic innego nie słychać jak tylko koronawirus. A ludzie z podejrzeniami nadal nie wiedzą jak się zachować. Są numery do sanepidów są szpitale z oddziałami zakaźnymi. A ludzie nadal swoje 🙁

  • Xyz

   04 marca godzina 22:11

   Zamiast zająć się pacjentem-zrobić badanie i sprawa jasna to najlepiej powiedzieć…. Nic Ci nie jest idź do domu. A potem kto będzie odpowiedzialny za życie pacjenta?…. I nie tylko jego.

 5. Xcc

  04 marca godzina 16:22

  No ja nie wiem co przez te puste wieści chce cie osiągnąć?! Nie ma potwierdzenia a pisze ci bzdury wynikiem tego będzie tylko to że ludzie będą jak debile chodzić w maseczkach i będą wykupować wszystko ze sklepów i tyle!! Siać panikę a ciemnogród wierzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra