- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

BOCHNIA. Otwarto Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych PSZOK – DUŻO ZDJĘĆ

Fot. małgorzata Więcek-cebula

Ponad 5 mln zł kosztowała budowa Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u. Powstał on przy ulicy 20 stycznia w Bochni. To nie tylko lokalizacja, gdzie można zostawić zbędne odpady, ale także dobrze pomyślane miejsce edukacji najmłodszych.

Na co dzień wytwarzamy niestety olbrzymie ilości odpadów zwanych pospolicie „ śmieciami” i wydaje się, że ta nazwa jest najbliższa wyrzucanym rzeczom, które tak naprawdę nie powinny często być niszczone. Dlatego przygotowaliśmy to miejsce,  gdzie nie tylko można przywieźć zbędne dobra,  ale jest to miejsce gdzie możemy oddać rzeczy  przydatne wielu innym osobom – mówił podczas otwarcia Sławomir Kołodziej prezes BZUK.

W nowo otwartym PSZOK w obrębie Punktu Selektywnego Zbierania możemy znaleźć domek, gdzie „pan złota rączka  naprawi  „zbędny” sprzęt , żeby przekazać go za symboliczną złotówkę innym, bardziej potrzebującym.

W PSZOK w dwóch domkach realizowany będzie  program edukacji ekologicznej, który cechuje się przede wszystkim wysoką innowacyjnością.

-Liczymy na obecność naszych uczniów –  mieszkańców Bochni wraz ze swoimi nauczycielami. Będą oni mogli samodzielnie wyprodukować np. wodór, który napędzi  złożony przez nich samochód  i będą mogli uczestniczyć czynnie w wielu wspaniałych demonstracjach związanych z odnawialnymi źródłami energii. Najmłodsi będą mogli z poziomu wesołego placu zabaw poobserwować jak wiatr na dwa sposoby wyprodukuje prąd i jak słońce naładuje baterię dla potrzeb wszelkich domowych „pożeraczy prądu” – wyjaśniał prezes BZUK.

Pracownicy PSZOK są przygotowani do odbioru 21 różnych frakcji odpadów. Przywieźć można je wygodnie i bez wysiłku samochodem, czy samochodem z przyczepką.

Odpady oddajemy na rampie, wrzucając je do odpowiedniego kontenera.

Budowa PSZOK pochłonęła 5 200 197,50 zł. Na realizacje tej inwestycji spółka BZUK zdobyła dotację w wysokości 3 589 932,50 zł (85 proc. wartości zadania)  z Funduszu Spójności Unii Europejskiej.

5 komentarzy

5 Comments

 1. Avatar

  Obserwator

  23 maja 2023 godzina 17:59

  Ten vicek strasznie się zaniedbał z wyglądem,aż wstyd się tak publicznie pokazywać na takim stanowisku…

  • Avatar

   Kornelia

   23 maja 2023 godzina 23:02

   No co Ty! Przecież teraz wygląda o niebo przystojniej.

 2. Avatar

  Żyletka

  24 maja 2023 godzina 14:59

  Hehe,żenada bo zarośnięty jak agrest.I już koniec chwalenia siebie

 3. Avatar

  Blee

  25 maja 2023 godzina 01:44

  Eeee, tragedia i porażka

 4. Avatar

  Anonim

  25 maja 2023 godzina 07:09

  Rozebrać ogrodzenie i wykonać miejsca postojowe-

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra