- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

BOCHNIA. Otwarto mostek nad Babicą ZDJĘCIA, WIDEO

Fot. małgorzata Więcek-cebula
- REKLAMA -

Wiele lat czekaliśmy na odbudowę tego mostu, który w przeszłości był w fatalnym, wręcz agonalnym stanie, łącznie z tym, że trzeba go było zamknąć dla użytkowników – mówił Stefan Kolawiński, burmistrz Bochni podczas uroczystego otwarcia mostku nad Babicą. Odbudowa mostku pochłonęła blisko 2,8 mln zł. Na to zadanie Bochnia otrzymała 1,9 mln zł z Programu „Polski Ład”.

W uroczystym oddaniu inwestycji wzięli udział parlamentarzyści, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego i wojewódzkiego, urzędnicy a także wykonawcy tego zadania.

Cieszę, że ten most nareszcie doczekał się otwarcia. Rozwój komunikacyjny w kraju jest realizowany od wielu lat. Poprzednie lata koncentrowały się na rozwoju istotnych z punktu widzenia kraju dróg czyli autostrad. Rząd Mateusza Morawieckiego zdecydował się na utworzenie Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Dzięki temu funduszowi możliwa jest modernizacja wielu dróg gminnych i powiatowych, a także takich inwestycji jak ten most – podkreślała poseł Józefa Szczurek-Żelazko.

Poseł Wiesław Krajewski zwrócił uwagę, że samorząd Bochni jest jednym z największych beneficjentów z subregionu Małopolski Wschodniej w drugiej edycji programu Polski Ład. Trafiło tu 18 mln zł.

– Mosty łączą ludzi, nawet takie niewielkie jak ten. Ta przeprawa ułatwi mieszkańcom korzystanie z parku Uzbornia – podkreślał Ryszard Pagacz, wicewojewoda Małopolski.

Mam nadzieję, że dzisiaj zapoczątkowujemy całą serię inwestycji realizowanych z Polskiego Ładu, które niebawem rozpoczną się w Bochni i z sukcesem będą realizowane – zapewniał Piotr Dziurdzia, radny Sejmiku Małopolskiego.

Inwestycja, której wartość wyniosła blisko 2,8 mln zł obejmowała rozbiórkę i budowę nowego mostu wraz z remontem przyległych alejek. Nowy obiekt dostosowany jest do użytkowania przez służby techniczne i porządkowe. Umożliwia także przeprawę dla ciężkiego wozu bojowego straży pożarnej w razie zagrożenia pożarniczego.

W ramach zadania wykonano również odcinkową regulację Babicy poprzez wykonanie narzutu kamiennego w dnie oraz umocnienie skarp i przyczółków koszami siatkowo-kamiennymi.
Inwestycja obejmowała także zagospodarowanie terenu zielonego poprzez wykonanie utwardzonych dojść, nasadzeń drzew oraz ciągów i kładek drewnianych o charakterze rekreacyjnym od strony ulicy św. Marka.

18 komentarzy

18 Comments

 1. Avatar

  sss

  02 marca 2023 godzina 14:54

  jeden mostek – tłumy otwierające…
  Ale księdza nie widać. Nie chlapał wodą? Jak to tak można???

  • Avatar

   Z Bochni

   02 marca 2023 godzina 16:13

   A ty masz jakiś problem? Jest ksiądz to źle nie ma też źle. Ale przynajmniej masz się do kogo przypie…lić. Ty nędzny SSmanie

   • Avatar

    SSSS

    03 marca 2023 godzina 10:53

    wiesz co to sarkazm?

   • Avatar

    Anonim

    04 marca 2023 godzina 18:43

    A gdy śmierć zagladnie w oczy, to wtedy lament: Panie Boże, ratuj!Wolajcie księdza! Warto o tym pomyśleć, zanim się coś padkudnego na Kosciol napisze!

    • Avatar

     AgnosticFront

     06 marca 2023 godzina 19:04

     Wyobraź sobie, że nie wszyscy w tym pięknym kraju są katolikami 😛 i nie działa na nich straszenie piekiełkiem… XD

  • Avatar

   Anonim

   02 marca 2023 godzina 20:39

   Na tych zdjęciach to wykonawcy .Gdzie mają łopaty.Toć i cała Polska paranoja.

  • Avatar

   Anonim

   04 marca 2023 godzina 18:44

   A gdy śmierć zagladnie w oczy, to wtedy lament: Panie Boże, ratuj!Wolajcie księdza! Warto o tym pomyśleć, zanim się coś padkudnego na Kosciol napisze!

 2. Avatar

  stafania

  02 marca 2023 godzina 15:57

  Cena jaka zaplaca obywatele za tego typu inwestycje jest wysoka inflacja. Pieniadze nie spadaja z nieba. Albo sie kraj zadluza albo drukuje sie pieniadze bez pokrycia. Wybor pomiedzy dzuma a cholera.

  • Avatar

   Gość Polka 2022

   04 marca 2023 godzina 18:45

   A gdy śmierć zagladnie w oczy, to wtedy lament: Panie Boże, ratuj!Wolajcie księdza! Warto o tym pomyśleć, zanim się coś padkudnego na Kosciol napisze!

 3. Avatar

  Mieszkaniec

  02 marca 2023 godzina 16:31

  Co za kabaret xD 2 posłów, burmistrz i jego 2 zastępców, skarbnik miasta, naczelnik wydziału inwestycji i rewitalizacji miasta. Tłum i cyrk jakby co najmniej otwierano most na Wiśle. Nawet przewodniczący komitetu rewitalizacji tam się pojawił. Tylko prezydenta i papieża brakuje.

  Mają rozmach… To się nadaje do kabaretu ;D

 4. Avatar

  widz

  02 marca 2023 godzina 16:38

  Kto w tym czasie obsługiwał Mieszkańców w UM ? Czy to nie przesada aby robić taką hucpę z otwarcia mostku, który na jesień był w taki samym stanie tzn. z nieuporządkowanym korytem czy chylących się drzewami!

 5. Avatar

  wyborca ???

  02 marca 2023 godzina 17:24

  Cytat: ,,Wykonawcą nowego wiaduktu w Bochni w ciągu drogi krajowej DK-94 została Firma Inżynieryjno-Budowlana F.I.B. Talaga z Myślenic. Jej zadaniem będzie zaprojektowani i budowa obiektu. Oferta został wybrana 25 marca, a koszt inwestycji wyniesie około 3,6 mln zł.
  Zakres zamówienia obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej nowego wiaduktu w Bochnia, na drodze krajowej nr 94 wraz z uzyskaniem decyzji realizacyjnej oraz realizację robót budowlanych. W ich skład wejdzie budowa wiaduktu tymczasowego wraz z drogą tymczasową, rozbiórka istniejącego wiaduktu, w km 28+878, budowa nowego wiaduktu wraz dojazdami, rozbiórka objazdu tymczasowego, uzyskanie pozwolenia na użytkowanie dla nowego wiaduktu.”

  Oficjele winni przemyśleć w czym uczestniczyli !!!

  • Avatar

   wyborca ???

   02 marca 2023 godzina 17:54

   Cytat: ,, Zgodnie z umową roboty drogowe przy budowie wiaduktu na DK94 w Bochni trwały do 19.05.2022 r ”
   Rozpoczęto w listopadzie 2021 roku a więc budowniczowie przy tej skali robót potrzebowali pół roku! Pod rozwagę naszym pełnych samozachwytu !

   • Avatar

    Anonim

    03 marca 2023 godzina 13:28

    Dramat jak się na patrzy,a drugi na mieście jak ser szwajcarski.I oczywiście Ci co najbardziej zmęczyli przy budowie.Cyrk za darmo

 6. Avatar

  Rzecznik

  02 marca 2023 godzina 19:25

  Podziękowania to należą się wykonawcy a nie tym urzedasom-celebrtytom.BurMiSz cZ to będzie niedługo chwalił się kiblem po remoncie.To już jego ostatnie podrygi i blamaże razem z vickiem obrazalskim

 7. Avatar

  franek

  03 marca 2023 godzina 07:00

  A gdzie wielce szanowni wlodarze udali sie na obiad po otwarciu?

 8. Avatar

  vicek

  03 marca 2023 godzina 09:43

  Nie żartuj w godzinach pracy i to w Bochni !

 9. Avatar

  Bochniak

  04 marca 2023 godzina 22:44

  A do kogo oni przemawiali? Toż to tłumy gapiów tam pewnie przybyły.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra